Бердичів

міська рада

У Бердичеві посилять контроль над дотриманням обмежувальних карантинних заходів: рішення комісії з ТЕБ і НС

Робочий тиждень в Бердичівській міській територіальній громаді розпочався з термінового засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яку скликав міський голова Сергій Орлюк. Під час засідання на комісії розглядалося питання подальшої життєдіяльності міста Бердичева в умовах стрімкого збільшення кількості хворих на коронавірус. Та заслухали доповідь відповідальних посадових осіб про ситуацію у місті Бердичеві.

Відділ охорони здоров’я

Начальник відділу охорони здоров’я Валентина Остап’юк  доповіла, що у зв’язку із завантаженням ліжок в КНП “Бердичівська міська лікарня” на 93,5%, починаючи з 14.03.2021р. тимчасово змінено маршрут пацієнта. Хворі з підтвердженим COVID-19 та підозрою, які потребують госпіталізації, будуть доставлятися в КНП “Центральна районна лікарня” Житомирської районної ради.

У Бердичівській міській лікарні станом на понеділок, 15  березня, перебувало 154 пацієнта з підтвердженим діагнозом COVID-19 та 5 з підозрою. 108 з них потребувало постійної кисневої підтримки, дві людини під апаратом ШВЛ.

Начальник відділу охорони здоров’я акцентувала увагу на збільшення кількості летальних випадків від ускладнень, викликаних коронавірусною хворобою. Так, якщо впродовж 2020 року від коронавірусу померло 47 осіб, то з початку цього року станом на 15.03.2021 року вже маємо 33 померлих. Цими вихідними в Бердичеві зафіксовано три нових летальних випадки.

Бердичівська міська лікарня

Директор КНП «Бердичівська міська лікарня» Лариса Бабікова акцентувала увагу на збільшенні кількості важких пацієнтів. Та наголосила, що перебіг хвороби зараз суттєво відрізняється від минулорічного. І пацієнти, які поступають з нормальною сатурацією, через кілька годин вже потребують підключення до кисню. Вона наголосила, що у лікарні немає перебоїв з киснем, оскільки його привозять двічі на добу. Щодо встановлення компресору для забезпечення дихальної апаратури (кисневої станції), то проблема у відсутності комплектуючих для її установки з боку відповідної організації, яка має проводити дані роботи.

Лариса Бабікова звернула увагу, що підключення кисневої станції необхідне для розвантаження існуючої кисневої системи, яка працює з навантаженням. Це зменшить частоту поставок кисню у кріоциліндрах, який використовується зараз. З такою ж з метою планується придбати кисневу ємність для можливості закачування та зберігання більших об’ємів кисню. Щодо заповненості лікарні на 93% то вона зазначила, що у них є можливість розгорнути ще кілька ліжок, однак проблема у браку лікарів та медичного персоналу.

Амбулаторії сімейної медицини

Директор КНП “Центр первинної медико-санітарної допомоги” Наталія Хорошун доповіла про роботу по тестуванню виявлених хворих. Протягом минулого тижня зроблено 614 ПРЛ-тестів, з яких 405 виявились позитивними. Абсолютно усі амбулаторії забезпечені швидкотестами, з 11 березня відкрито два додаткових пункти забору для діагностики коронавірусу в амбулаторіях на Корніловці і на Червоній горі. Амбулаторії сімейної медицини працюють 7 днів на тиждень, на вихідних у кожній амбулаторії чергують сімейні лікарі з 08:00 до 14:00 які мають у наявності швидкостести.    

Також вона розповіла про початок процесу вакцинації. Створено дві оперативні бригади, що пройшли відповідне навчання та працюють на території міста Бердичева і всього Бердичівського району. 11 березня проведено вакцинацію лікарів і медперсоналу Бердичівської міської лікарні, госпіталю та КНП “Центр первинної медико-санітарної допомоги”, всього 60 осіб. У п’ятницю, 12 березня проводилася вакцинація серед медичних працівників у Ружині (30 осіб), сьогодні проходить щеплення у Бердичівській районній лікарні.

Згідно з розробленою дорожньою картою, у першу чергу вакцинуються медичні працівники які працюють безпосередньо з ковідними хворими. За словами Наталії Хорошун, серйозних ускладнень після щеплення не зафіксовано. У двох лікарів спостерігалося підвищення температури тіла, ще декілька скаржилися на біль у місці щеплення. Загалом, стверджує лікарка, це нормальна реакція організму на вакцину. 

Транспорт

Про ситуацію з транспортними перевезеннями звітував начальник управління житлово-комунального господарства Руслан Квятківський. У зв’язку з обмеженнями, пасажирський транспорт в місті Бердичеві працює в режимі спеціальних нерегулярних перевезень.

Для забезпечення життєдіяльності міста укладено відповідні договори на перевезення між закладами освіти, охорони здоров’я та комунальними підприємствами. Громадський транспорт курсує згідно графіка для забезпечення підвозу працівників до місця роботи, а також дітей до шкіл та дитячих садочків.

Наразі виявили бажання працювати 10 перевізників, по місту їздять автобуси по маршрутах №6 (4 одиниці транспорту), №1 (4 одиниці транспорту), №10 (4 одиниці транспорту), №2 (4 одиниці транспорту) та №4 (2 одиниці транспорту), по одній одиниці транспорту на маршрутах №5 та №14. Незакритими залишаються маршрути №№ 7, 8, 9 у зв’язку з небажанням перевізників. Повністю відмовився надавати послуги по перевезенню пасажирів підприємство Бердичівське АТП-11856.

Перевезення здійснюються за наявності довідки з місця роботи, і лише сидячі міста.

Заклади освіти

Начальник управління освіти Валентина Адаменко розповіла, що усі 14 дошкільних навчальних заклади міста Бердичева з понеділка працюють у звичному режимі. На карантин закрито лише три групи у ДНЗ №5 у зв’язку з виявленими випадками захворювання серед персоналу.

Заклади загальної середньої освіти перейшли на змішану форму навчання, школи відвідують лише учні початкових класів, 8 класів перейшло на дистанційне навчання. З них 7 за проханням батьків: три початкових класи в Бердичівській міській гуманітарній гімназії №2 та чотири – в спеціалізованій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №17. Ще один початковий клас перейшов на дистанційне навчання у Бердичівському міському ліцеї №15 внаслідок хвороби учня.

Як зауважила Валентина Адаменко, на коронавірус зараз хворіє 40 вчителів та 9 дітей, причому 60-80% учнів початкових класів відвідують школу, а дитячі садочки заповнені на 50-60%.

Дотримання карантину

Про дотримання карантинних обмежень доповів начальник Бердичівського управління Держпродспоживслужби у Житомирській області Валерій Биков. Він зауважив, що ми зараз живемо в умовах пандемії – масового розповсюдження хвороби на широкій території. І це не проблема виключно міста Бердичева, а світова проблема. Саме тому ВООЗ рекомендує план заходів, які повинні стримати поширення хвороби

І обмежувальні заходи, хоч є непопулярними серед населення, однак спрямовані на зменшення кількості хворих на COVID-19. На жаль, констатував Валерій Биков, не дивлячись на червону зону, не всі суб’єкти господарювання дотримуються рекомендацій.

Проведена працівниками Держпродспоживслужби перевірка показала, що на ринках міста Бердичева не дотримуються карантинних вимог. Лише за останній тиждень було виписано 17 протоколів на порушників за обслуговування покупців без масок. Також не дотримуються маскового режиму і відвідувачі ринків.

Начальник Бердичівського управління Держпродспоживслужби звернув увагу на факти проведення масових заходів у закладах громадського харчування, особливо у нічний та вечірній час.  

Рішення комісії ТЕБ і НС

Міський голова Сергій Орлюк наголосив на необхідності посилення контролю над дотриманням карантинних заходів. За його словами, стратегічно важливі комунальні підприємства (наприклад, такі як МКП «Бердичівводоканал») мають працювати для забезпечення життєдіяльності міста Бердичева. Однак на тих комунальних підприємствах, чи у відділах та управліннях міськвиконкому, де є така можливість, слід відправляти людей у відпустки або переводити на дистанційну форму роботи (50% трудового колективу), щоб уникнути колапсу у майбутньому.

Він зауважив, що наразі немає можливості закрити школи і дитячі садочки, адже у багатьох з працюючих немає з ким залишити маленьких дітей. Це ті є самі працівники водоканалу, поліції, медики та інші. Однак у кого є така можливість, то краще нехай лишає дітей вдома – зазначив Сергій Орлюк.

Під час роботи комісії було прийнято рішення посилити роботу мобільних груп для щоденного моніторингу виконання суб’єктами господарювання усіх форм власності, розташованих на території міста, профілактичних та безпекових заходів, у тому числі – припинення несанкціонованої торгівлі на ринках та за їх межами.

Також директору КНП «Бердичівська міська лікарня»  Бердичівської міської ради доручено вжити організаційних заходів щодо забезпечення  контролю за станом проведення пуско-наладжувальних та монтажних робіт системи киснепостачання для своєчасного забезпечення медичним киснем хворих на COVID-19 осіб.

В обов’язковому порядку МКВЖРЕП№7та ОСББ міста Бердичева мають проводити дезінфекцію під’їздів багатоквартирних будинків, які за ними закріплені. Також проводити дезінфекцію салону на кінцевих зупинках зобов’язані і водії громадського транспорту, які працюють у режимі спецперевезень. Окрім того начальнику управління житлово-комунального господарства необхідно вжити організаційних заходів, щодо забезпечення виходу автотранспорту по наступним маршрутам перевезення: № 7, №8, №9.

В цілому у місті залишаються діяти карантинні обмеження червоної зони, обов’язковою є дотримання соціальної дистанції та маскового режиму. Суб’єктам господарювання міста Бердичева слід звернути увагу на те, що заборонена торгівля непродовольчою групою товарів, заклади громадського харчування не мають права приймають відвідувачів, а повинні працювати лише на виніс. Контролювати карантинні обмеження будуть мобільні групи у складі працівників міськвиконкому, співробітників поліції та представників Держпродспоживслужби.

Один відгук

  1. Яка мова може йти про дезинфекцію під’їзда,якщо навіть прибирання за адресою Житомирською 18 не здійсрються належним чином.

Останні новини