Бердичів

міська рада

Квітень… Троянди… Чорнобиль… У Бердичеві відзначать 35 роковини аварії на ЧАЕС.

Зовсім скоро, 26 квітня, весь світ згадуватиме, як 35 років тому, затамувавши подих та завмерши від напруження, слідкував за подіями в Україні. Вважається, що вибух на Чорнобильській АЕС став чи не найстрашнішою катастрофою в історії людства. Радіація атакувала нещадно й на всю потужність, накривши собою європейську частину колишнього Союзу, значну частину Європи, схід Америки.

Аварія на ЧАЕС обернулася численними смертями й хворобами. На думку фахівців, вона завдала відчутного удару по генофонду українців і ще зарано оголошувати кінець жертвам тієї катастрофи…

Втім, можна лише припустити, чим би обернувся вибух у Чорнобилі для планети, якби не безприкладний героїзм тих, хто з перших днів вступив у боротьбу зі смертельними рентгенами. Кожен із ліквідаторів перетворився на живий щит, який уберіг людство від куди більш масштабної трагедії. Кожен, хто віддавав своє здоров’я й життя у двобої з вбивчим випромінюванням, подарував життя сотням тисяч на Землі…

Серед рятівників, яким ці сотні тисяч мають дякувати за своє народження й життя, – 731 бердичівлянин. Так само, як і представники інших міст і сіл України, інших республік колишнього СРСР, наші славні земляки без огляду на наслідки кинулися у бій з атомом. І, зрештою, перемогли. Потім багато хто з них стійко терпітиме муки на лікарняних ліжках, розпочнеться відлік раннім смертям та згорьованим сім’ям. Але біду, масштаби якої навіть важко уявити, від людства буде відведено. І відведуть її, у тому числі, й чоловіки та жінки, котрі мешкали й мешкають в одному з нами місті, на одних з нами вулицях, в одних і тих самих будинках…       

Тож у бердичівській громаді пам’ятають подвиг ліквідаторів. Згадуватимуть про нього і у ці квітневі дні. У понеділок, об 11:00, громадськість Бердичева вшановуватиме подвиг чорнобильців

біля пам’ятника загиблим при ліквідації аварії на ЧАЕС, що на вул. Вінницькій. Квіти пам’яті ляжуть і до підніжжя стели «Вони врятували світ», що біля СДПЧ-9.

По 35 трояндових кущів висадять на цих пам’ятних місцях. Троянди стануть символом відродження та майбутнього Чорнобильської зони відчуження.