Бердичів

міська рада

Подвиг ліквідаторів аварії на ЧАЕС вшанувала на мітингу-реквіємі громада Бердичева

Сум та біль, перед якими безсилі три з половиною десятки років… Гіркота втрат людських життів і щира шана людському подвигу… Приклад безмежного героїзму та готовності до самопожертви звичайних чоловіків і жінок, котрі за одну ніч перетворилися з працівників різних сфер життєдіяльності країни на борців із надпотужним ворогом… У Бердичеві учасники мітингу-реквієму згадували події квітня 86-го, Чорнобиль, згадували, як ліквідатори плече до плеча відводили смертельну загрозу від не мало не багато цілої планети.

Вибухи на Чорнобильській АЕС рознеслися на весь світ, нагадав у своєму виступі міський голова Сергій Орлюк, радіація накрила собою чималу територію земної кулі. Найважче було те, що ліквідатори не могли бачити ворога в обличчя і були змушені битися з «невидимкою». Не витримувала природа, виходила з ладу техніка – лишень люди не підводили… Завдяки їхньому подвигу, зазначив Сергій Орлюк, завдяки втраченому здоров’ю, втраченим життям, українці і люди в усьому світі отримали можливість давати життя наступним поколінням. І тому подвигу цьому немає ціни.

До слів міського голови доєдналися ліквідатор-чорнобилець Іван Осіпчук, ідейний натхненник встановлення пам’ятника загиблим внаслідок аварії на ЧАЕС Олександр Нехворовський, артисти міського Палацу культури, бердичівська молодь.

Пам’ять рятівників, котрі пішли з життя, і силу духу нині живих чорнобильців вшанували весняними квітами. Щирі слова вдячності переможцям радіації лунали і біля пам’ятної стели «Вони врятували світ». І знову хвилина мовчання й живі квіти… Бердичівська громада береже й берегтиме вдячність усім тим, хто ліквідував катастрофу, подарувавши людям можливість жити.

Останні новини