Бердичів

міська рада

Рішенням комісії з ТЕБ і НС термін дії карантину в Бердичеві продовжено до 30 червня

У вівторок, 27 квітня у місті Бердичеві міський голова Сергій Орлюк провів чергове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Під час якої заслухали начальника відділу охорони здоров’я Валентини Остапюк, начальника Бердичівського районного управління Головного управління  Держпродспоживслужби в Житомирській  області Валерія Бикова та директора КНП «Бердичівська міська лікарня» Бердичівської міської ради Лариси Бабікової.

Доповідачі наголосили на покращенні ситуації з поширенням коронавірусної інфекції у Бердичівській громаді, рівень госпіталізації у Бердичівській міській лікарні складає 28%, за попередню добу підтверджено лише 1 випадок коронавірусу, 47 зразків з амбулаторій сімейної медицини та 4 з лікарні відправлені на дослідження в Житомирський обласний лабораторний центр.

У лікарні з підтвердженим діагнозом коронавірус на стаціонарному лікуванні перебуває 52 особи, 4 лежить з підозрою на коронавірус. Кисневу підтримку отримує 28 хворих, 4 підключено до апарату ШВЛ. Станом на ранок, 27 квітня, по місту Бердичеву щеплено 2278 осіб, з яких 32 – за минулу добу. Розпочинається активна компанія по вакцинації населення вікової категорії 65+. Зокрема, 28, 29 та 30 квітня дана категорія громадян може безкоштовно вакцинуватися у амбулаторіях №2 (вул. Бистрицька, 22 район «Загребелля»), №4 (вул. Червона, 14 район «Цукровий завод»), та №6 (вул. Житомирська, 42 «Міська поліклініка»). Можливий попередній запис за телефоном у свого сімейного лікаря або у порядку живої черги. При собі необхідно мати документ, який посвідчує особу (паспорт).

Начальник управління освіти і науки  виконавчого комітету Бердичівської міської ради Валентини Адаменко доповіла про організацію та дотримання  карантинних і обмежувальних протиепідемічних заходів під час проведення ЗНО на території Бердичівської міської територіальної громади. Проведення заходів з зовнішнього незалежного оцінювання здобувачів буде проводитися на базі загальноосвітніх шкіл №1, №4, №10, №12, №15, №17 з здійсненням обов’язкового щоденного контролю за станом здоров’я учасників  та у строгій відповідності до вимог постанови Головного державного санітарного лікаря України. У той же час за словами Валентини Адаменко, навчальний процес у місті Бердичеві закінчиться 28 травня – без проведення державної підсумкової атестації. Заходи щодо відзначення свята останнього дзвоника будуть розроблятися враховуючи діючий рівень карантинних обмежень.

Враховуючи вимоги підпункту один пункту 3постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 № 1236  та розглянувши звернення керівників суб’єктів господарювання, які проводять діяльність у сфері громадського харчування на території Бердичівської міської територіальної громади,  прийнято рішення дозволити з 30 квітня поточного року здійснювати діяльність в межах літніх майданчиків ( на які оформлені відповідні дозвільні документи) для оформлення замовлень на винос. Також згідно з прийнятим рішенням, починаючи з 30 квітня буде дозволено проведення індивідуальних занять спортом на спортивних майданчиках та відвідування закладів культури, де атракціони розміщені на відкритому повітрі.

Під час засідання комісії з ТЕБ і НС було розглянуто роботу КП «Комбінат комунальних підприємств м. Бердичева». З метою уникнення скупчення людей під час проведення поминальних днів під’їзд транспорту (крім автомобілів служби таксі) до центрального міського кладовища буде обмежено, рух перекриватимуть працівники поліції. Проведення богослужінь на території кладовища дозволяється лише з дотриманням усіх необхідних карантинних вимог.

На засіданні комісії з ТЕБ і НС було прийнято рішення з метою ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації природного характеру державного рівня, забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення продовжити до 30 червня поточного року термін дії карантину на території Бердичівської міської територіальної громади. У той же час міський голова Сергій Орлюк запропонував підготувати звернення до Житомирської ОДА та обласної комісії з ТЕБ і НС щодо зняття у нас «червоного» рівня карантинних обмежень в зв’язку з покращенням ситуації.