Бердичів

міська рада

Тарифи на проїзд та умови перевезень стали темою zoom-зустрічі у міського голови Сергія Орлюка

Належне забезпечення повноцінної життєдіяльності громади… Виконувати це завдання, дослуховуючись до думки її мешканців, враховуючи конструктивні пропозиції та зауваження з боку населення – таким є один із пріоритетних принципів у роботі команди міського голови та особисто Сергія Орлюка. Свідченням цього стала zoom-зустріч, однією з ініціаторок якої виступила громадська активістка Альона Олійник, і участь в якій, окрім неї, взяли Сергій Орлюк, його заступниця Олена Благодир, а також керівництво і спеціалісти управління ЖКГ та інших підрозділів виконавчого комітету. Говорили про місцеві перевезення – про тарифи, відповідальність перевізників і мало не про все, що стосується даної теми.

До цієї зустрічі Альона Олійник підготувала презентацію, в якій, з-поміж іншого, торкнулася питання тарифів – поняття взагалі, методики їх розрахунку, показників, що впливають на формування вартості проїзду тощо. Окрім того, нею було викладено стратегію й тактику функціонування системи перевезень у місті.

Так стратегічними напрямами громадська активістка бачить переведення всіх перевізників на договори з оплатою за кілометраж маршруту, введення проїзних квитків з оплатою на КП як розпорядника коштів від проїзду, поступовий перехід на електронний квиток з валідацією смартфонами за QR кодом, розробка механізму контролю за дотриманням перевізниками умов договору та правил перевезень.

Перші тестові договори Альона Олійник пропонує укласти вже у цьому році, так само у тестовому режимі – почати застосовувати місячний проїзний квиток. Серед пропозицій також складання плану перевірок перевізників, залучення осіб, уповноважених складати протоколи з адмінправопорушень, розробка плану притягнення перевізників до відповідальності (перевірка-протокол-адмінкомісія-суд або акт-позов-суд).

Ознайомившись із викладеними пропозиціями, Сергій Орлюк та спеціалісти управління озвучили спільну позицію: ряд викладених пропозицій реально взяти до розгляду і почати втілювати у життя у частині, що не суперечить чинному законодавству. Зокрема, стосується це проїзних квитків та застосування санкцій до перевізників у разі порушення тими умов договору.

Як би там не було, запровадження озвучених можливих змін – питання не сьогоднішнього і не завтрашнього днів, а на перспективу: на цьому зійшлися усі учасники зустрічі. Обидві сторони вже обмінялися контактами і запевнили одна одну у готовності до ефективної співпраці.     

Останні новини