Бердичів

міська рада

Бердичівські «гіацинти» відзначили 6-ту річницю з дня створення

У бердичівському гарнізонному Будинку офіцерів вшановували своїх «гіацинтів» – артилерійський дивізіон 26-ї артилерійської бригади ім. генерал-хорунжого Романа Дашкевича. Підрозділу, на озброєнні якого перебувають славнозвісні 152-мм гармати 2А36 «Гіацинт-Б», виповнилося 6 років.

Російське вторгнення в Україну викликало необхідність створення в українських Збройних Силах нових підрозділів – так, з-поміж інших, утворився артдивізіон у 26-й бригаді. Його ядро склали кращі офіцери, сержанти й солдати дивізіонів частини. У найкоротший термін було проведено бойове злагодження, і вже наприкінці весни 2015 року дивізіон виконував бойові завдання на сході України.

Склалося так, що людей різних за віком, професіями, характерами об’єднав патріотизм і розуміння того, що свою відданість Батьківщині та її людям потрібно виказати не на словах, а на полі бою. Загального піднесення та готовності бити ворога не бракувало. Довелося дещо призвичаюватися до іншого озброєння, до іншої тактики, але справжні гармаші – вони і є гармаші, тож минуло зовсім небагато часу, коли міць, потужність, точність бердичівських «гіацинтів» відчули на собі окупанти та гідно оцінило вище керівництво української армії. Сьогодні артдивізіон по праву вважається одним із найкращих підрозділів у складі 26-ї бригади та у цілому ЗСУ.

На урочистостях з нагоди 6-го дня народження винуватців святкового дійства вітало керівництво частини, волонтерка та благодійниця Ірина Піскун, громадський активіст Павло Гайдаманчук, сержант запасу, колишній командир гармати Степан Тимочко. Свою пісенну творчість «гіацинтам» подарували добрі друзі частини капітан запасу Олександр Нечмоня та волонтерка й виконавиця Христина Панасюк, а танцювальну – талановиті вихованки студій Будинку офіцерів.

Спеціально до святкового дня творчий колектив військової частини у складі Олега Калашнікова, Олексія Гончарука та Сергія Болохівського створив фільм «Весна «гіацинтів» з Червоної Гори».

Цей день видався дуже насиченим із самого ранку, зазначив на початку свого вітального виступу голова Бердичівської міської територіальної громади Сергій Орлюк: різного роду змагання, зустріч із матерями загиблих Героїв-атовців, у другій половині дня на місто чекали масштабні урочистості з нагоди Дня Сім’ї та Дня Європи. І він твердо знає, хто подарував бердичівлянам та гостям міста можливість святкувати, радіти, посміхатися і, зрештою, насолоджуватися усіма принадами мирного життя. Це – українські військові та, зокрема, славні вояки 26-ї артилерійської бригади ім. генерал-хорунжого Романа Дашкевича. Це вони – захисники України – не дали гуляти вулицями Бердичева смерті та горю, роблячи все можливе й неможливе, аби у місті та країні панували мир і веселий дитячий галас.

Вірність військовому обов’язку цих сильних духом чоловіків та жінок не має ціни, як не повинна мати меж людська вдячність за їхню звитягу й велике серце.  

Останні новини