Бердичів

міська рада

В Бердичеві вшанували пам’ять працівників шкірзаводу, які загинули у роки ІІ світової війни

У Бердичеві розпочалася низка заходів, присвячених відзначенню Дня пам’яті та примирення і Дня Перемоги над нацизмом у ІІ-й Світовій війні. Тому у п’ятницю, 7 травня відбувся урочистий пам’ятний захід по вшануванню подвигу загиблих героїв біля Пам’ятного знаку працівникам шкірзаводу, що загинули у роки Другої світової війни. На заході були присутні представники ветеранських організацій та учасники АТО, міська влада та бердичівська молодь, яка пам’ятає про славетний подвиг своїх дідів та прадідів.

У перші ж дні бойових дій працівники заводів та фабрик міста Бердичева були мобілізовані до війська або пішли на фронт добровольцями. Серед них було більш ніж триста бердичівлян, які працювали на той час на місцевому шкірзаводі. На жаль, не усі вони повернулися додому, адже з 1941 по 1945 роки на полі бою загинула майже третина з них, і саме на їх честь у 1971 році було відкрито Пам’ятний знак працівникам шкірзаводу, що загинули у роки Другої світової війни, який спочатку було встановлено на території шкірзаводу, а потім перенесено до скверу професійно-технічного учбового закладу №12.

Цього року вшанування пам’яті полеглих героїв відбулося у вузькому колі у зв’язку з нещодавніми карантинними обмеженнями червоної зони. З вітальними словами до учасників зібрання звернувся Бердичівський міський голова Сергій Орлюк. Він вже тривалий час щороку приходить сюди, щоб разом –з іншими небайдужими містянами віддати данину пам’яті борцям за мир.

Сергій Орлюк наголосив, що ми не маємо права забути події тієї страшної війни. На жаль, на кожне покоління українців випадає своя війна. Міський голова зазначив, що будучи маленьким, завжди думав що та війна була останньою. Але ні. Нашим солдатам довелося воювати в Афганістані, брати участь у локальних конфліктах в різних куточках світу. І ось тепер ми змушені воювати на своїй рідній землі, стримуючи агресію ворога на Сході України. Сергій Орлюк перш за все попросив з повагою відноситися до ветеранів та військовослужбовців, а також пам’ятати кожного, хто віддав своє життя за мир.

Пам’ять про загиблих у роки війни вшанували скорботною хвилиною мовчання та покладанням квітів до Пам’ятного знаку працівникам шкірзаводу, що загинули у роки ІІ світової війни.