Бердичів

міська рада

В Бердичеві відбувся відкритий діалог щодо становлення територіальних громад Житомирської області

Децентралізація стала однією з найуспішніших реформ, які проводилися в Україні. Її результатом стало створення великої кількості окремих спроможних громад, що зараз вчаться працювати нових умовах. Указом Президента України та Планом дій Уряду на 2021 рік передбачена всебічна підтримка та інформування громад, визначення їх проблем та шляхів подальшого розвитку.

Саме тому по різних регіонах України розпочато відкритий діалог щодо становлення територіальних громад Житомирської області в контексті реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади за участі керівників громад депутатів усіх рівнів та представників Кабінету міністрів України. На Житомирщині така зустріч відбулася 21 травня у місті Бердичеві, на якій було презентовано портал спроможності громад.

Портал є публічним ресурсом, який включає в себе перелік усіх громад нашої держави, з зазначенням про них усієї необхідної інформації,  включно з рівнем розвитку та потенціалом. Це допоможе аналізувати розвиток тієї чи іншої громади, визначати її проблемі питання та шукати шляхи допомоги.

«Портал корисний не лише для нас і нашого моніторингу, а й для самих громад, а також для місцевих державних адміністрацій. Показники, які вже є на ньому і ще з’являтимуться у майбутньому, дадуть їм змогу бачити об’єктивні результати своєї роботи, порівнювати, аналізувати, робити висновки, шукати причини та можливості і в результаті приймати обґрунтовані рішення, спрямовані на розвиток громад і територій», – наголосив заступник Міністра розвитку громад та територій сказав В’ячеслав Негода.

Кожна громада буде аналізуватися по двом групам показників: потенціалу та рівню розвитку громад. По це розповів Павло Остапенко  – безпосередній автор створення порталу, голова Товариства дослідників України. У свою чергу дані показники включатимуть в себе п’ять блоків. Для визначення потенціалу громад це зручність транспортно-географічного положення та розвиток транспортної мережі, а також забезпеченість природно-ресурсним, виробничим та трудовим потенціалом. Показники рівня розвитку громад включають у себе містобудівний, соціальний та економічний розвиток, стан навколишнього середовища та розвиток соціальної інфраструктури.

Павло Остапенко також додав, що портал вже має 15 показників, розділених на три групи: демографія, інфраструктурний розвиток, фінансове забезпечення. «Це лише початок роботи, але це вже ті дані, які можуть допомогти органам місцевого самоврядування приймати більш обґрунтовані рішення», – зазначив експерт. 

Останні новини