Бердичів

міська рада

Міська лікарня повертається до надання невідкладної та планової медичної допомоги

.jpg

Починаючи з понеділка 17.05.2021 р., Бердичівська міська лікарня повертається до надання невідкладної допомоги. Це означає, що «швидка» доставлятиме хворих вже не до районної лікарні, а до міської. Окрім того, люди знову можуть самостійно звертатися до приймального відділення.

На своє «робоче місце» повертається і травмпункт. Єдине що, поки не запрацює відділення екстреної медичної допомоги, розташовуватиметься травмпункт не на звичному 1-му, а на 2-му поверсі операційного корпусу.

Медики звертають увагу містян на те, що всі хворі з хронічними патологіями, котрі мають лікуватися планово, повинні поступати до лікарні з електронними направленнями – чи то від сімейних лікарів, чи від лікуючих. Ще одна обов’язкова умова – наявність результатів ІФА (імуно-ферментного аналізу).  

Щодо планової медичної допомоги, то до її надання у міській лікарні планують підійти поетапно. Наразі вирішено весь хірургічний профіль (травми, хірургія, урологія, ЛОР, очна патологія) сконцентрувати у травматологічному відділенні. Терапевтичний профіль (кардіологія, терапія, неврологія) розташується на базі терапевтичного відділення.

У повній мірі і на своєму звичному місці запрацює гінекологічне відділення. По-перше, є така необхідність, по-друге, заклад придбав гісторезектоскоп, і після даної маніпуляції пацієнти мають певний час перебувати у відділенні.

На жаль, говорити про те, аби ставити на ноги хворих на COVID-19 суто силами інфекційного відділення, дещо зарано. Тим паче в умовах, коли ряд пацієнтів потребує інтенсивної терапії. У закладі сподіваються, що з часом кількість хворих на коронавірус зменшиться настільки, що потужностей інфекційного для їхнього лікування цілком вистачить.

А поки попереду – інструктаж медпрацівників, котрі повертаються до роботи, перевірка стану відділень, БАК-обстеження відділень, що готуються до відкриття.