Бердичів

міська рада

На запрошення Сергія Орлюка з об’єктами будівництва у Бердичеві ознайомився заступник міністра розвитку громад та територій Іван Лукеря

На запрошення Сергія Орлюка Бердичів відвідали заступник міністра розвитку громад та територій України Іван Лукеря, представник виконавчої дирекції Асоціації міст України з питань місцевого економічного розвитку Євгеній Шаповалов та заступник голови Житомирської ОДА Віктор Градівський. До цього усі разом вони взяли участь у Регіональному форумі місцевого самоврядування, що відбувся у Житомирі.

З обласного центру Сергій Орлюк приїхав не з порожніми руками: від Асоціації міст України та ГО «Центр освітніх реформ «Наші діти» бердичівська громада, як одна з учасниць проєкту з подолання цифрової освітньої нерівності, отримала сертифікат на 1,5 мільйони гривень. Кошти мають чітке цільове призначення – обладнання шкіл сучасними електронними ресурсами. Такими ресурсами буде обладнано 5 кабінетів початкової освіти, 5 кабінетів математики, 5 кабінетів початкової освіти для інклюзивного навчання та
5 закладів дошкільної освіти.

Приїхати високопосадовцям до Бердичева Сергій Орлюк запропонував, аби ті на власні очі змогли познайомитися з містом і зокрема, з його інфраструктурою, з тим, що будується у ньому сьогодні, із нагальними потребами громади. Коштів, що надходять до місцевого бюджету, не вистачає на «все і зразу», тож розуміння й допомога держави у таких умовах є вкрай необхідними.

Іван Лукеря, Євгеній Шаповалов та Віктор Градівський детально ознайомилися з результатом проведених робіт в оновленому приймальному відділенні міської лікарні, що готується до відкриття, та у міському плавальному басейні.

Роботи на цих двох об’єктах проводяться у рамках державного проєкту «Велике будівництво» за співфінансування містом. Свою появу на них Іван Лукеря розцінює, як цілком закономірну: проєкт має бути реалізовано надзвичайно якісно – такою є позиція держави. А для цього між нею та регіональною і місцевою владою повинно бути налагоджено тісне партнерство. Ну і, звісно, чіткий контроль.

Якістю виконаних робіт члени делегації лишилися задоволені. Із запуском «важкого» обладнання та проходженням навчання персоналу приймальне відділення можна буде вважати готовим до відкриття. Щодо басейну, то за умови безперебійного фінансування, цьогоріч планується завершити роботи на 2-му поверсі, а орієнтовно до вересня 2022-го – весь об’єкт.

Окремо Сергій Орлюк акцентував увагу гостей ще на двох об’єктах – очисних спорудах та дитячому садку на Червоній Горі. Комунальні очисні – запорука якісних змін питної води, садочок – одна зі невід’ємних складових належних побутових умов бердичівських захисників України. На переконання Івана Лукері, черги до дитсадків – це те, чого не повинно існувати за визначенням, проблема ж відсутності очисних – одна з найпріоритетніших. У цьому питанні має бути допомога, у т. ч. із залученням фінансів міжнародних партнерів. Існують спеціальні програми, направлені на вирішення проблем у житлово-комунальній галузі, і Бердичів, думається, цілком підпадає під усі необхідні критерії. Взагалі ж, підсумував заступник міністра, держава бачить партнерами усі громади, в яких звикли працювати відповідально.  

Останні новини