Бердичів

міська рада

Сімейних лікарів бердичівської громади привітали з професійним святом

Із професійним святом – Всесвітнім днем сімейного лікаря – привітали лікарів загальної практики-сімейної медицини Бердичівської міської територіальної громади представники влади – заступниця міського голови Олена Петрівська та начальниця відділу охорони здоров’я Валентина Остапюк.

Світова статистика свідчить: близько 80 % проблем зі здоров’ям людина здатна вирішити на етапі спілкування зі своїм сімейним лікарем. Недарма їхня ланка зветься «первинною»: вони перші дізнаються про ті чи інші ознаки хвороби у пацієнта, і саме від них залежить подальший хід лікування, а значить, у значній мірі, і кінцевий результат.

Висококласний сімейний лікар – це фахівець із відповідною кваліфікацією та одразу з багатьох профілів: він, свого роду, і терапевт, і невролог, і кардіолог, він фахово огляне очі, шкіру й інші ділянки організму, на яких спостерігаються проблеми. Такому спеціалісту довіряєш не лише власне здоров’я, але й здоров’я найдорожчих тобі людей.

Високий кредит довіри від населення бердичівські сімейні лікарі, як і їхні колеги в усьому світі, мали й мають змогу нині сповна виправдати під час пандемії коронавірусу. Скільки сподівань покладено на них, скільки прийомів здійснено, на скільки телефонних дзвінків дано відповідь… Розвіювати страхи та вертати притомність тим, хто запанікував, – теж робота «сімейних».

Своє професійне свято лікарі бердичівського ЦПМСД, очолюваного Наталією Хорошун, зустрічають із впевненістю у тому, що страшний вірус буде подолано. Останні цифри по захворюваності вселяють надію на краще, і у тому, що спостерігається певне зниження кількості хворих на COVID-19, є величезна заслуга й цих людей. У будь-якому випадку вони готові, як завжди, стати на захист людського здоров’я і виконати свою місію гідно.   

Останні новини