Бердичів

міська рада

«Танадайчук. Символи життя.»: відкрилася мистецька виставка робіт учнів бердичівської «художки»

Якщо поєднати між собою магічну силу й давню мудрість витинанки з творчим потенціалом сучасної молоді, то можна стати свідком народження символів життя. У ролі цих самих свідків могли відчути себе присутні на відкритті мистецької виставки робіт учнів Бердичівської художньої школи, що відбулося у міському Палаці культури.

Одним із головних героїв цієї виставки виступив Сергій Танадайчук – бердичівський художник, майстер народної творчості України. 9 травня митцеві, роботи якого відомі у різних куточках світу, могло би виповнитися 58… Вважається, що Сергій Танадайчук володів даром малювати так, як це робили у дохристиянські часи. За своє нетривале життя він встиг залишити неповторний слід у декоративному живописі, графіці, дрібній пластиці. Ім’я Сергія Танадайчука нерозривно пов’язане з витинанками: у Бердичеві художником була започаткована унікальна школа, в якій дітвора мали змогу пізнати істину цього споконвічного мистецтва. 

«Танадайчук. Символи життя.»: назва виставки свідчить про те, що учні місцевої «художки» спробували перенести символи, що їх свого часу вивчав Танадайчук, у наш час. Як зазначила директорка закладу Ірина Ніколайчук, юні художники, детально дослідивши культуру Трипілля й творчість славного земляка, пропустили все це крізь себе і виплеснули відчуте на полотна.

Від імені міського голови Сергія Орлюка учасників виставки, їхніх наставників та батьків привітали заступниця міського голови Олена Петрівська та начальниця міського відділу культури Валентина Кузьменко. Це завжди дуже хвилююче – торкатися Танадайчукової творчості, зазначили. Душа отримує крила, коли споглядаєш творіння митця, так само хочеться злетіти, милуючись роботами учнів художньої школи. Власне, свого часу лишень діти й були послідовниками автора чарівних витинанок. Втім, Танадайчук радів цьому факту: за ними ж бо, вважав, майбутнє, вони зростають, не чекаючи на кращі часи…

Самі ж юні майстри пензля і мольберту з готовністю поділилися процесом створення своїх дітищ: роботи Майстра, кажуть, наскрізь пробивають емоціями – лишалося лише повернути отримані почуття на полотно. 

Під фінал відкриття усі автори робіт (а картин на виставці представлено 55) отримали з рук Олени Петрівської та Валентини Кузьменко іменні відзнаки й подарунки.