Бердичів

міська рада

У Бердичівській міській територіальній громаді стартувало зовнішнє незалежне оцінювання

21 травня 2021 року у Бердичівській МТГ, як і в усій країні,  стартувало зовнішнє незалежне оцінювання – найбільш об’єктивний спосіб визначення результатів навчання. За 15 років його існування (вперше ЗНО було запроваджено у 2005 році) була можливість було переконатися, що за умови успішного складання тестів можна з впевненістю розраховувати  на прозорість і чесність  вступу до будь-якого вищого навчального закладу.

           З початку першого ЗНО формат його проведення практично не змінився. І це добре,  адже  дозволяє і вчителям, і дітям, сприймати його більш-менш спокійно.

          Однак, пандемія коронавірусу внесла певні корективи до цієї процедури.  Якщо раніше ЗНО було обов’язковим для всіх випускників, у цьому році тести мають складати ті з них, хто планує продовжити навчання у вищих навчальних закладах. Необхідно дотримуватись додаткових санітарно-епідемічних вимог: це і обов’язкова дезінфекція приміщень, де проходять тестування, і перевірка температури у дітей та працівників, які задіяні у ЗНО,  носіння масок, рукавичок, дотримання дистанції та ін..

          До ЗНО ретельно готувались 400 випускників закладів загальної середньої освіти громади – міста Бердичева та с. Скраглівка, студенти  профтехосвіти, медичного, педагогічного коледжу, коледжу економіки, промисловості та права, 290 педагогів, які працюватимуть на пунктах тестування у якості інструкторів, чергових, адміністраторів, шість закладів освіти міста – школи №№ 1,4,10,12,15 та 17,  на базі яких організовано роботу пунктів тестування.

          17 вчителів української мови та літератури міста  зі  шкіл №№ 1,2,10 та 12  обрані в якості екзаменаторів. Саме їм доведеться здійснювати перевірку письмових робіт випускників однієї з областей України (крім Житомирської).

          30 представників батьківської громадськості візьмуть участь у ЗНО у якості громадських спостерігачів, що дозволить їм на власні очі побачити процедуру його проведення, оцінити той шлях, який у наступні роки доведеться пройти їх дітям – майбутнім  випускникам.

          ЗНО з англійської мови, української мови та літератури, математики, історії України, біології, географії  пройдуть на базі шкіл міста Бердичева за графіком Українського центру оцінювання якості освіти. ЗНО з хімії  та фізики організовано на базі пунктів тестування  у м. Житомирі.

          Управлінням освіти і науки забезпечено організоване підвезення учнів шкіл громади ( і міста Бердичева, і с. Скраглівка) до пунктів тестування у супроводі педагогів та медичних працівників, що дає можливість дітям повністю зосередитись на тестуванні, не відволікаючи увагу на процес добирання до місця його проведення. Крім того, перевезення учнів здійснюється під наглядом працівників міськрайонного відділу поліції, які  забезпечують їх охорону та дотримання правопорядку.

          Під час ЗНО у посиленому режимі працюють не лише школи. Роботи вистачає багатьом службам: поліції, яка має підтримувати належний рівень порядку і попереджати правопорушення, управлінню надзвичайних ситуацій,  яке має оперативно відреагувати на можливі ситуації надзвичайного характеру, міській лікарні та швидкій, яким слід негайно надати медичну допомогу, РЕМу, який має забезпечити безперебійне постачання електроенергії до пунктів тестування,  особливо під час роботи технічних засобів на ЗНО з англійської мови, і «Бердичівкомунсервіс», який забезпечує наявність біля пунктів тестування біотуалетів. Місцеве управління Держпродспоживслужби України перевіряє безпечність умов проведення ЗНО на предмет дотримання усіх протиепідемічних вимог. 

          Але основний тягар лягає на плечі керівників тих шести шкіл, що визначені у місті пунктами тестування. Саме їм необхідно вжити всіх заходів задля  максимального забезпечення безпеки  шкільного простору як для дітей, які прийдуть складати іспити, так і для педагогів, які працюватимуть  на пунктах.

          Всі працівники, залучені  для роботи на пунктах тестування, мали можливість на першочергову вакцинацію. Цим правом скористались майже 70%   вчителів. Частина з них відмовилась від вакцинації через нещодавно перенесену хворобу, решта очікує на іншу вакцину. Проте можна бути впевненими у тому, що жоден працівник, який має підвищену температуру або ознаки ГРВІ, не потрапить на ЗНО. Цього не допустять медичні працівники, які чергують на кожному пункті. Для їх ефективної роботи закуплено у належній кількості безконтактні термометри, лікарські засоби для надання першої медичної допомоги.

          Наступне ЗНО з математики, яке відбудеться 28 травня 2021 року, очікують 1575 учасників. Вони прийдуть до пунктів тестування – у школи №№ 1,4,10,12, 15 та 17  до 10 години, але безпосередньо іспит розпочнеться для них об 11 годині. Саме з цього моменту кожен учасник залишиться один на один зі своїми думками і буде мати 3 години аби показати все, чого навчився за шкільні роки, довести собі на що здатний.

          Залишається сподіватися, що всі випускники зможуть показати хороші результати і матимуть шанс обрати омріяний вищий навчальний заклад, а бердичівські школи  вкотре потраплять до ТОП кращих в області і Україні.

Управління освіти і науки виконавчого комітету Бердичівської міської ради

Останні новини