Бердичів

міська рада

День Героїв у Бердичеві: артилеристи-контрактники 26-ї бригади присягнули на вірність Україні та її народові

У День Героїв, коли українці вшановують славне українське воїнство, котре у різні епохи боролося за волю України, у 26-й артилерійській бригаді ім. генерал-хорунжого Романа Дашкевича присягали на вірність своїй країні та її народові.

Разом із лицарями Київської Русі, козаками, гайдамаками, опришками, січовими стрільцями та вояками армії УНР й ОУН-УПА до славної когорти українських Героїв увійшли й сучасні Герої Небесної сотні та війни на сході України. У числі останніх навічно – загиблі артилеристи 26-ї бригади. Їхні імена закарбовані на пам’ятному знаку, розташованому на території частини, і з покладання квітів до нього розпочав свій візит до бригади з нагоди Дня Героїв та прийняття військової присяги голова Бердичівської міської територіальної громади Сергій Орлюк.

«… вступаю на військову службу і урочисто присягаю українському народу завжди бути йому вірним, відданим, обороняти України, захищати її суверенітет, територіальну цілісність і недоторканість…» 28 військовослужбовців контрактної служби присягали сумлінно й чесно виконувати військовий обов’язок та накази командирів, неухильно дотримуватися Конституції України, не зрадити українському народові.

Клятва на вірність дається лише один раз, нагадав присутнім т. в. о. командира частини Сергій Мартищенко. Людина, яка її склала, клянеться власною честю та совістю – перед усіма людьми, українською землею, перед душами тих, хто віддав життя за Україну, але не зрадив даній присязі. Командир побажав новому поповненню, аби їхня служба у бригаді позначилася успіхами та здобутками, підтвердила те краще, що закладено всередині кожного. Слова присяги – то не просто слова, зазначив Сергій Мартищенко, це те, що у серці. Віднині бійці набуватимуть необхідних вмінь та навичок, освоюючи військову справу, а командири наставлятимуть, оберігатимуть та забезпечуватимуть усім, що потрібно для гідного несення служби.

Із честю пронести звання Воїна-Захисника України побажав молодим гармашам міський голова Бердичева. Присяга складається всього з кількох рядків, зауважив Сергій Орлюк, але в них закладено величні поняття Честі, Совісті, Вірності, Подвигу. Над артилеристами – душі славних пращурів, під ногами – рідна українська земля, за плечима – мільйони співвітчизників, а попереду – звитяга й справедлива перемога.

  

Останні новини