Бердичів

міська рада

У день 160-ї річниці перепоховання Тараса Шевченка у Бердичеві поклали квіти до пам’ятника Кобзареві

22 травня – у день 160-ї річниці перепоховання Тараса Шевченка – міський голова Бердичева Сергій Орлюк разом із представниками громадськості поклали квіти до пам’ятника Великому Кобзареві.

Цього дня українці та шанувальники величного таланту видатного митця в усьому світі згадують його посмертне повернення на Батьківщину.

Згідно твердження очевидців, Шевченко ще за свого життя мав мрію знайти останнє пристанище й вічний спокій на українській землі – біля Канева. Виконуючи останню Кобзареву волю, труну з його тілом перевезли спочатку зі Смоленського кладовища у Петербурзі до Москви, а потім через більш ніж десяток містечок – до Києва.

У Києві відбулося масштабне прощання, після якого домовину пароплавом доправили до Канева, і 22 травня прах одного з найзнаковіших символів України віднесли до Чернечої Гори, де й перепоховали.

Живі квіти Кобзареві, вважає Сергій Орлюк, мають стати свідченням того, що громада Бердичева, усвідомлюючи значення Шевченкової постаті у становленні єдиної незалежної України, шанує та пам’ятає Тараса – його віршовані рядки, його прагнення щастя своєму народу і все, що довелося йому пережити заради втілення цієї світлої мрії.