Міський голова Сергій Орлюк вшанував пам’ять українців, які рятували євреїв під час 2-ї Світової війни

14 травня Україна вперше відзначає День пам’яті українців, котрі рятували євреїв під час 2-ї Світової війни. Цьогоріч, 2 лютого, пам’ятну дату запровадила своєю постановою Верховна Рада України.

Пам’ять співвітчизників-рятівників євреїв вшанували і у Бердичеві – місті, у книзі історії якого Голокост став однією з найчорніших сторінок.

Від імені всієї Бердичівської міської територіальної громади квіти до пам’ятного знаку Праведникам народів світу поклав міський голова Сергій Орлюк. Відвідав він і місцевий Музей єврейства, віддавши шану жертвам Голокосту та землякам, котрі, не дивлячись на ризик прийняти смерть разом зі своїми родинами, знаходили мужність та можливість зберегти життя євреям – часто зовсім незнайомим їм людям.

Згідно останніх даних ізраїльського Центру пам’яті жертв Голокосту, звання «Праведника народів світу» удостоєні 2 659 українців. 33-м із них – мешканцям Бердичівщини – присвячено стенд у бердичівському Музеї єврейства. Мільйонні жертви невинного народу… Величний подвиг людей з інших народів, котрі кинулися рятувати невинних… Таке не забувається…