Бердичів

міська рада

Бердичів відзначив 25-ту річницю Конституції України та День української культури

IMG_20210628_094151

Біля пам’ятника Тарасові Шевченку урочисто завершила перший літній місяць бердичівська громада. Відзначали одне з головних державних свят – День Конституції України та День української культури. У Бердичеві вірять у те, що знаменні дати, на які був багатий червень, об’єднують різні покоління, вселяючи в серця українців надію на те, що завтрашній день буде щасливим, а Україна – вільною, сильною, правовою, заможною державою.

Основний Закон, прийнятий 25 років тому, у 1996 році, ознаменував фундаментальне закріплення незалежності України. Найвищою соціальною цінністю визнавалася Людина, її життя та здоров’я, честь та гідність, безпека та недоторканість. Українська Конституція проголосила: носієм суверенітету та єдиним джерелом влади у державі є народ.

Конституція України декларує права і свободи громадянам, але разом із тим Основний Закон – це відповідальність та важливі завдання перед державою й перед людьми, наголосив у своєму виступі міський голова Бердичева Сергій Орлюк. Українці стали одними з перших у прийнятті Конституції, і вона вважається чи не найкращою у світі, нагадав міський голова. Поважати Закон, поважати свою державу та себе у цій державі побажав бердичівській громаді Сергій Орлюк.

Вона – одна з небагатьох тих, хто змогли вистояти під могутнім натиском впливів чужинців, зберегти самобутність і первозданну чистоту – українська культура.  Всебічний розвиток культури виступає одним з основних напрямів державної політики в Україні. Українці мають засвоювати кращі традиції історико-культурного минулого та виховувати на цих традиціях і принципах молоде покоління.

Бути українцем, переконані у Бердичеві, означає шанувати та виконувати Конституцію, берегти вітчизняну культуру, рідну мову, національні звичаї, обряди й традиції, шанувати історію, зберігати духовну спадкоємність поколінь, пам’ятати про подвиги Героїв, які у різні часи боронили й боронять сьогодні незалежність та територіальну цілісність України.

Із шаною й вдячністю від всієї громади Бердичева учасники зібрання поклали квіти до пам’ятника Кобзареві, а також делегували молодь покласти квіти до Меморіалу «Слава Героям!» та до меморіальної дошки В’ячеславу Чорноволу. А чарівність і неповторний колорит української культури засвідчили мистецькі колективи міста.