Бердичів

міська рада

Близько пів сотні питань розглянули на 8-й черговій сесії депутати Бердичівської міської ради

Майже 50 питань, що стосувалися різних сфер життєдіяльності міської територіальної громади, розглянули на 8-й черговій сесії депутати Бердичівської міської ради. Міський голова Сергій Орлюк цього дня перебував на Хмельниччині в якості делегата на засіданні Палати місцевих влад Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України – головував на сесії секретар Бердичівської міської ради Богдан Коляда.

Рішенням депутатів сімом мешканцям громади, котрі через загрозу життю потребують невідкладного лікування та/або оперативного втручання, було виділено одноразову матеріальну допомогу на загальну суму 32,7 тис. грн. Наступний проєкт рішення, за який проголосували народні обранці, стосувався Програми економічного і соціального розвитку Бердичівської МТГ на 2021-2023 рр.

Затвердили на сесії і Положення про стипендії Бердичівської міської ради обдарованим і перспективним спортсменам: граничний розмір стипендії не перевищуватиме 1000 грн. на одну особу, перевага надаватиметься тим, які отримали значні досягнення в Олімпійських та Параолімпійських видах спорту, членам збірних команд області та України, кандидатам на участь в Олімпійських та Параолімпійських іграх, чемпіонатах Європи та світу.

Одразу кілька проєктів стосувалися змін до місцевих програм розвитку та підтримки галузей – фізичної культури і спорту, охорони здоров’я, освіти, житлово-комунального господарства. Зокрема, капітального ремонту та, відповідно, виготовлення технічної документації вимагає електромережа у новоствореній КУ «Фізкультурно-оздоровчий комплекс» (колишній Палац Спорту на Європейській); виділено 934,7 тис. грн. на придбання медичної техніки, діагностичного та іншого обладнання для відділення екстреної допомоги при міській лікарні; 100,0 тис. грн. – на поточний ремонт асфальтного покриття біля відділення. Майже 50,0 тис. грн. спрямують на ремонт системи водопостачання ДНЗ «Дошколярик» (с. Скраглівка). Виділено кошти і на придбання предметів, матеріалів, обладнання та інвентарю для бердичівських дитсадків і шкіл.

Зміни до Програми розвитку ЖКГ пов’язані, зокрема, зі збільшенням видатків на поточний ремонт доріг, із придбанням техніки для МКП «Бердичівкомунсервіс» та для МКП «Бердичівводоканал», із забезпеченням надійної та безперебійної роботи ліфтів.

Окрема стаття – забезпечення будівництва об’єктів: місто виділить 70,0 тис. грн. на виготовлення проєктно-кошторисної документації на будівництво скейт-парку та двох спортивних майданчиків на провулку Пляжному (територія міської зони відпочинку).

Рішенням Житомирської обласної ради бердичівська громада отримала субвенцію у розмірі 218,8 тис. грн. Кошти мають цільове призначення – їх повинні спрямувати на придбання та встановлення дитячих ігрових майданчиків. Вирішено, що такі майданчики з’являться на вул. Одеській, 66; на вул. Євгена Старікова, 1; у с. Скраглівка, вул. Миру, 22 та у с. Підгородне, вул. Миру, 34.

У рамках спеціальної Програми громада надасть шефську допомогу підрозділам ЗСУ – військовим частинам та об’єднаному міському територіальному центру комплектування та соціальної підтримки (загальна сума – 970,0 тис. грн.).

На сесії внесли зміни і до бюджету Бердичівської МТГ на 2021 рік. З-поміж іншого, пов’язані вони були з отриманням громадою державної субвенції в обсязі 20,0 млн. грн. Нагадаємо, що 10,0 млн. з цих коштів спрямують на термомодернізацію школи № 1, інші 10,0 млн. – на ремонтно-реставраційні роботи у Центрі позашкілля ім. Разумкова. Кошти іншої субвенції – з обласного бюджету (1,177 млн. грн.) – буде направлено на придбання вищезгаданих ігрових майданчиків, закупівлю спортивного інвентарю й одягу для ДЮСШ ім. Лонського, проведення змагань пам’яті цього видатного тренера й педагога, матеріалів для ремонту та оргтехніки для навчальних закладів, на капремонт поліклініки для дорослих та на ремонт у травматологічному відділенні міської лікарні тощо.

Із загальної кількості проєктів рішень Порядку денного лише два не отримали потрібної для прийняття кількості голосів – проєкт, що стосувався підготовки до продажу на конкурентних засадах (земельних торгах) земельних ділянок, та проєкт про закріплення комунального майна, що на Європейській, 106, на праві оперативного керування.

Натомість депутати підтримали усі запити від своїх колег по міській раді, що стосувалися здебільшого галузі ЖКГ. Запити буде розглянуто у терміни, визначені чинним законодавством.