Бердичів

міська рада

Засідання адміністративної комісії в Бердичеві: три протоколи – два штрафи

У Бердичеві відбулося засідання адміністративної комісії, на якому було розглянуто три адміністративні протоколи складені працівниками поліції. Причому два з них – на одну й ту ж саму особу.

У зв’язку з колективним зверненням жителів багатоквартирного будинку по вулиці Вінницька, 63 працівниками поліції було притягнуто до адміністративної відповідальності та складено відповідні і протоколи на місцеву жительку 1954 року народження. Було встановлено, що вона тримає у власній квартирі шість дворових собак, чим створює незручності сусідам та порушує ст. 154 Кодексу України про адміністративні правопорушення (Порушення правил тримання собак та котів).

Тримання собак і котів у місцях, де це заборонено відповідними правилами, чи понад установлену кількість, чи незареєстрованих собак, або приведення в громадські місця, або вигулювання собак без повідків і намордників (крім собак, у реєстраційних свідоцтвах на яких зроблено спеціальну відмітку) чи в невідведених для цього місцях – тягне за собою попередження або накладення штрафу на громадян від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і попередження або накладення штрафу на посадових осіб – від трьох до п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Також було виявлено, що громадянка стягує з вулиці різні речі та складує їх на сходинковому майданчику третього поверху, створюючи захламленість, розводячи бруд та санітарію. Дане порушення підпадає під дію Статті 152 КУпАП «Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів» та тягне за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності – від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Стаття 36 Кодексу України про адміністративні правопорушення «Накладення адміністративних стягнень при вчиненні кількох адміністративних правопорушень» передбачає, що при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо. У випадку, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень. Таким чином, порушницю притягли до відповідальності за ст.152 КУпАП, наклавши на неї мінімальний штраф у розмірі 340 гривень.

Ще один протокол по ст. 159 КУпАП був складений на особу, яка здійснювала несанкціоновану торгівлю на ринку чебуреками. За дане правопорушення передбачено накладання штрафу, рішенням адміністративної комісії було погоджено максимальний   штраф у розмірі 51 гривні. Останнім часом на розгляд адміністративної комісії виноситься невелика кількість протоколів. Це пов’язано з тим, що раніше обов’язки по їх складанню були покладені на інспекторів з благоустрою, які працювали у штаті МКП «Бердичівкомунсервіс». Однак рішенням депутатів Бердичівської ради було створено Муніципальну інспекцію виконавчого комітету Бердичівської міської ради та затверджено відповідне Положення про її роботу. Відтепер саме вони будуть слідкувати за дотриманням правил благоустрою у Бердичівській міській територіальній громаді.

Останні новини