Бердичів

міська рада

Надання дозволу на встановлення індивідуального опалення в Бердичеві

Питання щодо надання дозволу на встановлення автономного опалення та відключення споживачів від мережі централізованого теплопостачання у місті Бердичеві розглядає спеціально створена комісія, засідання якої відбулося у середу, 9 червня.

Щомісяця велика кількість жителів міста Бердичева звертається з заявами щодо надання дозволу на встановлення індивідуального палення. Однак у Законі України від 09.11.2017 № 2189-VIII «Про житлово-комунальні послуги» чітко прописано, що у багатоквартирних будинках, у яких на день набрання чинності Законом не менш як половина квартир та нежитлових приміщень відокремлена (відключена) від мереж (систем) централізованого опалення (теплопостачання) та постачання гарячої води, власники квартир та нежитлових приміщень, приєднаних до таких мереж (систем), не зобов’язані, але мають право виключно за власним рішенням у встановленому порядку відокремити (відключити) від них свою квартиру чи нежитлове приміщення та влаштувати систему індивідуального теплопостачання (опалення та/або гарячого водопостачання) у такій квартирі чи нежитловому приміщенні.

Тому виходить так, що отримати дозвіл на встановлення автономного опалення можна тільки в тих будинках, де є 50% квартир з індивідуальним опаленням. Решті комісія просто вимушена відмовити. На дане засідання комісії надійшло 22 заяви, з яких 15 розглянуто позитивно. На жаль, 7 особам довелося відмовити, так як у їх будинках не було достатньої кількості  квартир з вже встановленим індивідуальним опаленням.

Крім того на засіданні комісії підняли питання щодо продовження терміну дії раніше виданих дозволів на встановлення індивідуального опалення у випадку, якщо людина не встигла скористатися своїх правом. Для продовження терміну дії раніше виданого дозволу необхідно до 1 вересня звернутися з відповідною заявою. На думку членів комісії, це дозволить збільшити  відсоток квартир з автономним опаленням у місті Бердичеві.

Зі списком будинків з кількістю квартир, в яких встановлено індивідувальне опалення, можна ознайомитися ТУТ