Бердичів

міська рада

На зустрічі у спортивному ліцеї обговорили питання організації тренувань волейболістів

Темі волейболу була присвячена зустріч, що відбулася у Бердичівському ліцеї-інтернаті спортивного профілю. Її учасниками стали міський голова Бердичева Сергій Орлюк, директор департаменту культури, молоді та спорту Житомирської ОДА Максим Обшта, директор КЗ «Волейбольний клуб» Житомирської обласної ради Олександр Гибало, головний тренер збірної Житомирщини з волейболу, тренер ВК «Полісся» Анатолій Казьмерчук, директорка ліцею Лариса Тарнопольська, методист зі спортивної роботи закладу Микола Галіздра.

Зі слів Олександра Гибала, метою приїзду обласних фахівців від волейболу до Бердичева, окрім участі у відкритому волейбольному турнірі, що відбувся у ФОК на Європейській, є комунікація з керівництвом міста й ліцею з приводу організації тренувального процесу. Якщо точніше – набір дітей до відділення волейболу та їхній доступ до тренувальних баз. На переконання пана Гибала, команда, котра не має можливості набути ігрового досвіду, не має майбутнього, а спортивний ліцей у Бердичеві, хоч і знаходиться у підпорядкуванні Житомирської обласної ради та фінансується з області, – заклад, до якого повинні відчувати причетність спортивна громадськість і всієї області, і міста, в якому він розташований. Директор «Волейбольного клубу» позитивно оцінює співпрацю з місцевою владою, водночас заявляючи: спортивний заклад такого типу повинен мати свою базу (залу, інвентар тощо). Але це, як-то кажуть, в ідеалі. Наразі такої бази немає, і треба виходити з ситуації, що склалася. Як варіант – спільно виступити з відповідною ініціативою перед обласною владою.

Фінансування з області, а база і тренувальний процес у Бердичеві – у такому випадку має бути налагоджена співпраця з містом та досягнуте взаєморозуміння, вважає, у свою чергу Максим Обшта. Котрий, у свою чергу, розуміє, що допомога обласному ліцею від бердичівської громади – то добра воля останньої, і теж виступає за створення разом ініціативи, направленої на зміцнення матеріально-технічної бази закладу.

Чимала частина ліцеїстів – то юні бердичівляни, і питання, допомагати  закладу чи ні, не може стояти за визначенням, вважає очільник бердичівської громади. Звісно, допомагати у міру сил та можливостей. І місто готове йти назустріч, підкреслює Сергій Орлюк. Тому, серед іншого, розглядатиме можливість надати під тренування волейболістам ліцею спортивні зали шкіл. Якщо зала порожніє, то чому б у ній не займатися дітям? Зрозуміло, такі тренування не повинні йти в розріз з навчально-виховним процесом у школах. Плюс свої корективи може внести коронавірус. Та й до того ж орендувати фізкультурно-оздоровчий комплекс ніхто не забороняє.

Досягнути ефективного рішення з будь-якого питання можна, лише комунікуючи між собою. І така комунікація, на думку учасників зустрічі, існує.