Бердичів

міська рада

Особистий прийом Бердичівського міського голови

Традиційно у другу та четверту середу місяця Бердичівський міський голова проводить особистий прийом громадян. Адже Сергій Орлюк намагається запровадити відкритий діалог між владою та громадою. Тим більше, що для багатьох саме міський голова – остання надія на вирішення наболілих питань.

Цього разу найбільше нарікань було на роботу «Житлоремекс 2», адже підприємство не виконує свої обов’язки по утриманню багатоквартирних будинків.  Окремі будинки, які знаходяться у нього на балансі, знаходяться у стані, близькому до аварійного. Однак ніяких дій з боку «Житлоремекс 2» немає. Люди банально бояться за своє життя, за те що їх будинок розвалиться і вони залишаться без даху над головою.

Нині «Житлоремекс 2» – це приватна структура, пояснює міський голова Сергій Орлюк, а тому міська влада не має дієвих важелів впливу. Надати фінансову допомогу на ремонт будинку з міського бюджету можливо лише за умови, що 30% співфінансування візьме на себе управитель (ЖЕК або ОСББ). На жаль, «Житлоремекс 2» на контакт не йде. Єдиним виходом є або створювати ОСББ, або переходити на обслуговування міського комунального виробничого житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства №7. Проте для цього потрібна згода усіх мешканців будинку. Сергій Орлюк порадив рухатися саме у цьому напрямку, а ще звертатися до свого управителя зі скаргами. Адже вони, як споживачі, мають повне право вимагати якісних послуг.

Також зверталися до міського голови і по земельним питанням та щодо виділення житла. На жаль, констатував міський голова, держава нині не фінансує будівництво, немає коштів на це і в міському бюджеті. Більше того, віднедавна на законодавчому рівні заборонили забудовникам, які будують у містах багатоповерхові житлові будинки, передавати у власність міста кілька квартир на умовах пайової участі. Так що жодна з новобудов, які з’явилися у Бердичеві, ні на крок не наблизила вирішення житлового питання. Єдине що він може обіцяти  як очільник міста – що квартирна черга буде рухатися згідно чинного законодавства, і нікого не будуть пускати поперед черги.

Окрім того міський голова дав відповідні роз’яснення щодо оренди комунального майна під офіс представнику громадської організації «Всеукраїнське об’єднання ветеранів» і щодо нарахування оплати за комунальні послуги для громадських або ветеранських організацій. Та сприяв за проханням переселенця з тимчасово окупованих територій його поселенню до Геріатричного пансіонату.

Останні новини