Бердичів

міська рада

Сергій Орлюк взяв участь у засіданні Палати місцевих влад Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України

Голова Бердичівської міської територіальної громади Сергій Орлюк взяв участь у роботі Палати місцевих влад Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України. Засідання відбулося на Хмельниччині за участі Володимира Зеленського, котрий прибув до області з робочою поїздкою.

Зі слів Президента України, Конгрес є важливим майданчиком для взаємодії центральних органів влади та місцевих громад, на якому мають розв’язуватися нагальні проблеми регіонів.

Перший етап реформи базового рівня місцевого самоврядування підійшов до фіналу, констатував Глава Держави, і попереду – масштабна робота на регіональному та субрегіональному рівнях, а разом із цим – зміни до Конституції України щодо адміністративно-територіального устрою, зміни до законодавства про місцеве самоврядування, а також до Бюджетного кодексу. На переконання Володимира Зеленського, особливої важливості набувають фінансова самостійність місцевих бюджетів та спроможність територіальних громад.

За інформацією голови Офісу Президента, планується збільшити нормативи зарахування ПДФО до бюджетів сільських, селищних, міських територіальних громад. А також розширити повноваження органів місцевого самоврядування щодо адміністрування та контролю за сплатою місцевих податків і зборів.

Однією з тем, що обговорювалася на засіданні Палати, стала підготовка регіонів до опалювального сезону. Позиція Володимира Зеленського – борги підприємств ТКЕ перед НАК «Нафтогаз України» повинні бути списані. У той самий час, згідно вітчизняного законодавства, ціни на газ мають бути ринковими.

Триває робота над ухваленням проєктів законів, що забезпечать умови для розвитку індустріальних парків та залучення приватних інвестицій, а значить – створення нових робочих місць, надходження до місцевих бюджетів і загалом – позитивні зміни у вітчизняній промисловості.

Учасники засідання також розглянули питання передачі професійно-технічних училищ у комунальну власність та основні положення реформи системи архітектурно-будівельного контролю.

Головою Палати місцевих влад Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України з випробувальним терміном на 6 місяців було обрано мера Львова Андрія Садового, його заступниками стали міський голова Житомира Сергій Сухомлин та міський голова Дніпра Борис Філатов. У складі президії Конгресу працюватиме виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан.

Фото – з офіційного інтернет-представництва Президента України