Бердичів

міська рада

XVII Меморіал В. Лонського відзначився кращим результатом сезону у світі та рекордом турніру

207000409_4444094692288842_1894111379439047794_n-3

Традиційно одним із найдорожчих подарунків Бердичеву та бердичівлянам на День міста став 27-й Міжнародний турнір зі стрибків у висоту «XVII Меморіал Віталія Лонського». Пам’ять Заслуженого тренера СРСР та України, Почесного громадянина Бердичева, легендарного Наставника, людину, котра, маючи не одну заманливу пропозицію, не залишила рідне місто, зростивши у ньому цілу когорту талановитих й успішних спортсменів, вшановували найзірковіші стрибуни сучасної України та вдячні шанувальники творця унікальної «стрибучої» школи Бердичева.

Свого часу Віталій Лонський очолював десятку кращих тренерів з легкої атлетики, його методиками користувалися не лише на Батьківщині, а й за кордоном. Учні «невиліковного романтика зі стрибків у висоту» ставали фіналістами Олімпійських ігор, Заслуженими працівниками фізичної культури і спорту, Заслуженими тренерами України. Сама природа, визнаючи талант великого Тренера, вирішила дати йому гідне продовження у синові та онукові: сьогодні Ігор Лонський веде до перемог всеукраїнського, європейського та світового рівня вже своїх вихованців, одним з яких є Віктор Лонський. Веде, сповідуючи, один із головних принципів батька «Жодних секретів успіху немає – є лише праця».

Тож не дивно, що своєю участю Меморіал В. Лонського незмінно вшановує стрибкова еліта. Її, а також усіх присутніх на турнірі, вітали почесні гості свята.

Бердичів – місто багатьох культур і традицій, чимало традицій існують і у місцевому спорті, зазначив у вітальній промові Бердичівський міський голова Сергій Орлюк. Бердичівська земля – земля рекордів, тож він висловив впевненість, що цьогорічний Меморіал В. Лонського відзначиться рекордними стрибками.

Від імені голови Житомирської ОДА Віталія Бунечка учасників турніру та численних вболівальників привітав заступник голови ЖОДА Юрій Оханський. 591 рік – то не так уже й багато для міста, зауважив, але молодий Бердичів вже встиг обрости славною історією та дати світу славних людей, і Віталій Лонський – один із таких людей.

Впевненість у тому, що цьогорічний Меморіал Лонського відзначиться рекордами, висловили і головний тренер збірної України зі стрибків, Заслужений тренер України Олександр Романюк, і народний депутат України Богдан Кицак, і начальник обласного департаменту культури, молоді та спорту Максим Обшта. Усі вони побажали учасникам турніру гарних результатів, а глядачам – задоволення від побаченого.

Перед тим, як був даний старт змаганням, почесну місію виконала депутатка Житомирської обласної ради Алла Мусевич. За багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм та вагомий внесок у виховання молодих спортсменів вона нагородила Подяками Житомирської обласної ради директора КУ «Міський плавальний басейн», тренера-викладача Бердичівської ДЮСШ ім. Лонського Олега Коденського, тренера-викладача ДСЮШ м. Бердичева Бориса Клочкова та голову міськрайонної федерації кіокушинкай карате Анатолія Рябушкіна. Зі сцени також подякували тренерам, учні яких влаштували показові виступи на Центральній: Віктору Русу, Людмилі   Гвіздон, Юрію  Кузику, Анатолію   Рябушкіну та Олегу Сікорському. Оплески пролунали і на адресу Геннадія Рєзніка: на честь року заснування Бердичева ветеран гирьового спорту підняв 16-кілограмову гирю рівно 1430 разів.

Цьогоріч жіночий склад учасників Меморіалу налічував 9 спортсменок, чоловічий – 8. Мало не за кожним – солідний список престижних перемог та призів на всеукраїнських, європейських та світових легкоатлетичних форумах. Чого лише варті імена Юрія Кримаренка, Богдана Бондаренка, Ярослави Магучих, Ірини Геращенко, Юлії Левченко, Оксани Окунєвої.

Дівчатам пощастило дещо більше – на їхньому боці була сприятлива погода. І вони показали справжній клас! Підкорені 1,90 м принесли ІІІ почесне місце Оксані Окунєвій, Ірина Геращенко з результатом 1,93 м стала другою, ну а на найвищу сходинку п’єдесталу злетіла Ярослава Магучих. Її 2,01 м, як і передбачали гості турніру, стали рекордом Меморіалу В. Лонського, а також кращим світовим результатом цього сезону.

У чоловіків головна боротьба розгорілася між земляками – представниками львівської школи стрибунів. Дощ та вітер, можливо, не дали хлопцям проявити себе у повній мірі, але на видовищність та на вир пристрастей на трибунах непогода аж ніяк не вплинула. Отже, бронзовим призером цьогорічного Меморіалу серед чоловіків став Владислав Лавський з результатом 2,10 м., почесне «срібло» завоював Олег Дорощук (2,15 м). До І місця, підкоривши 2,20 м., дострибнув Вадим Кравчук.   

XVII Меморіал В. Лонського підійшов до завершення, вкотре підтвердивши, що істинна любов до спорту, прагнення до перемог, людська пам’ять та вдячність – поняття, над якими не владний час.