Бердичів

міська рада

Вільна гра або День без іграшок у «Вербиченьці»

211245333_2249424621858010_5714487584253653992_n_1

Іграшка, скажете ви, є невід’ємною частиною дитинства, саме завдяки їй, мовляв, хлопчики та дівчатка пізнають навколишній світ, вчаться дружити, обмінюються враженнями та набираються досвіду. Але ж що робити, коли всі іграшки в садочку раптом зникли? Можна лише уявити, як вранці  вихованці бердичівської «Вербиченьки» зайшли до групових кімнат, а на поличках… жодної іграшки!

Як бути, що робити?  На допомогу прийшла фантазія та креативність дітей і педагогів. Вони  вирішили виготовити їх самостійно! І утворився у ЗДО № 5 День без іграшок або «Зроби іграшку для гри сам!». Вихованці впродовж дня своїми руками створювали з природного та підручного матеріалів атрибути до сюжетно-рольових, театральних, рухливих ігор.

Дітвора будувала халабуди із покривал, машини, вагончики,  будинки, вежі із картонних коробок та випробувала їх на міцність. Малювала на плівці, кольоровому пісочку, аплікувала з підручних матеріалів, конструювала з пластикових пляшок, стаканчиків та губок, мотала лялечки,  досліджувала різні матеріали. Дошкільнята вигадували, творили, а головне – вчилися спілкуватися та домовлятися один з одним. Відсутність іграшок допомогла їм озирнутись навколо себе, зрозуміти, що їм під силу, а у чому вони потребують допомоги, переконатись, що можна весело проводити час без куплених дорогих іграшок. Проведений у такий спосіб день у садочку –дійсно, емоційний, цікавий та продуктивний!

Управління освіти і науки Бердичівської міської ради