Бердичів

міська рада

Президент України привітав українських спецпризначенців із Днем Сил спеціальних операцій (ФОТО)

09

«Складні часи народжують сильних людей»… А надзвичайно складні часи народжують надзвичайно сильних людей – Сили спеціальних операцій…

Із Днем сил спеціальних операцій українських спецпризначенців привітав Президент України Володимир Зеленський. Разом із ним участь в урочистостях взяли вище керівництво Збройних сил України, голова Житомирської ОДА Віталій Бунечко, голова Бердичівської міської територіальної громади Сергій Орлюк, народний депутат України Богдан Кицак, представники влади усіх рівнів.

29 липня є знаковим днем в історії ССО, зазначив Верховний Головнокомандувач Збройних Сил України: цього дня п’ять років тому даний рід військ було створено, цього самого дня у 2014-му на Донеччині, потрапивши у засідку, загинули 10 бійців ССО. Їхні імена, як і імена усіх 80 спецпризначенців, котрі віддали життя за незалежність української державі у боях на Донбасі, ніколи не будуть забуті, запевнив Президент.

Створені за короткий час, у складних умовах, в період російської агресії, війська Сил спеціальних операцій стали гордістю та елітою ЗСУ, наймолодшими і найсучаснішими, констатував Володимир Зеленський. Близько 10 тис. бойових спецзавдань виконали спецпризначенці української армії за часи проведення АТО/ООС. За особисту мужність, героїзм та вірність військовій присязі понад 600 воїнів були відзначені державними нагородами, 7 із них – високим званням «Героя України».

Саме ССО першими розпочали оборону Донецького аеропорту, саме вони першими перейшли на типову структуру штабів армії країн НАТО, так само першими змінили радянські зразки снайперської зброї на сучасні комплекси вітчизняного виробництва.

Доведено на практиці: їхня перевага не в кількості – їхня перевага в якості, у високому рівні знань та навичок, помножених на патріотизм, рішучість, уміння адекватно оцінювати ситуацію та оперативно приймати важливі рішення, зазначив Володимир Зеленський.

Під час урочистостей Президент України представив нове керівництво Збройних Сил України, а також підписав два закони про основи національного спротиву та збільшення кількості ЗСУ. Окрім того, він відзначив державними нагородами бійців ССО, ознайомився з озброєнням і військовою технікою спецпризначенців та пересвідчився в їхній боєздатності під час демонстраційно-показових дій.

У матеріалі використано фото зі сторінки Офіційного інтернет-представництва Президента України

Останні новини