Бердичів

міська рада

«Україна єдина, Крим – український!»: Бердичевом прогуркотів «Мотопробіг Єдності-2021»

IMG_20210723_111637

Рівно рік тому, так само накрило Центральну площу Бердичева гуркотом потужних байкерських двигунів, і ось липень 2021-го, і знову вони на цьому самому місці – мужні й суворі учасники «Мотопробігу Єдності».

5-й день у дорозі… Стартували з Ужгорода, закінчити всеукраїнську подорож планують у Запоріжжі, на о. Хортиця. Позаду – вже чимало українських міст, попереду – Житомир, Коростишів, Київ і далі за курсом. Їхні вірні супутники – потужні байки, їхній головний меседж незмінний – «Україна єдина! Крим – український!»

В Україні мільйони громадян переживають за ситуацію з окупацією агресором українського острова, а у самому Криму залишилося чимало «правильних» людей, котрі вважають себе українцями, доносять у містах байкери. А ще своїм мотодійством прагнуть довести оточуючим: вершники на «залізних конях» у банданах та «косухах» – цілком адекватні особи, котрі не хльостають літрами пиво й горілку, а просто закохані у швидкість, рев двигуна та все, що пов’язано з байкерським братерством. Мало не всі – доволі забезпечені люди: хто – підприємець, хто – службовець при посаді тощо. Придбати й утримувати байк – задоволення дуже не з дешевих.

По ходу маршруту колона дещо видозмінюється: у різних населених пунктах до них приєднуються місцеві любителі моторуху. Хтось, подолавши певну відстань, повертається додому, хтось у цей час приєднується – незмінним залишається кістяк із трохи більше 20 байкерів.

Бердичів вони добре пам’ятають, кажуть учасники «Мотопробігу Єдності», а цьогоріч, скоріш за все, запам’ятають із нового боку: у числі багатьох міст, що вже відвідали, він став другим, де їх особисто зустрів міський голова. Поспілкувалися, разом приїхали до Меморіалу «Слава Героям!», аби покласти квіти у знак пам’яті про загиблих Захисників України.

Бути тими, хто об’єднує, а не навпаки – то особлива місія, вважає Сергій Орлюк. Учасники «Мотопробігу Єдності» – саме з цієї категорії. Ці чоловіки та жінки люблять свою країну, бачать її незалежною й неподільною, шанують її оборонців. А як може зустрічати таких людей Бердичів – військове, за суттю, містечко, в якому добре знають, що таке війна, що значить ховати своїх синів та бути доблесним воїном-захисником?..

До підніжжя Меморіалу покладено квіти й зроблено колективне фото. Байкери вирушають на Житомир. На українському та кримському прапорах, що пронесуться всією країною завізовано Бердичевом: «Україна понад усе!» та «Крим НАШ».

Останні новини