Бердичів

міська рада

У Бердичеві презентували проєкт сучасної системи відеоспостереження «Безпечне місто»

Безпека жителів громади та профілактика злочинів замість їх розкриття – такі амбітні завдання ставить перед собою Бердичівський міський голова Сергій Орлюк і його команда. Ще на початку року розпочалася робота по встановленню у місті системи відеоспостереження «Безпечне місто»: ретельно вивчалося питання, велися перемовини з спеціалістами, готувалася проєктно-технічна документація. У пріоритеті було не просто встановлення системи відеонагляду, а встановлення працюючої та ефективної системи відеонагляду. Якою вона буде – бажаючі змогли дізнатися сьогодні, 1 липня під час презентації комплексної програми «Безпечне місто».

Розробники продукту стверджують, що їх система успішно працює у більш ніж 140 містах України, у тому числі у Житомирі, Вінниці та Рівному. Програмне забезпечення складається з 12 різних програмних модулів, які вміють розпізнавати обличчя, читати номерні знаки і ідентифікувати транспортні засоби ( у тому числі – старі ВАЗи, Славути та інші ТЗ) причому навіть у темну пору доби.

Завдяки тому, що усі камери під’єднані до однієї мережі, є можливість за допомогою внесення фотографії людини або номерного знаку автівки у графу пошуку, скласти маршрут пересування та встановити місцезнаходження того чи іншого транспортного засобу. Система захищена від стороннього доступу і витоку персональних даних. Доступ до бази даних програми будуть мати тільки працівник поліції та відповідальна особа міськвиконкому, яка буде з ними працювати. Причому у журналі реєстрації зберігаються усі дії адміністратора. Тобто можна буде легко встановити, якщо він збиратиме інформацію на певну особу в особистих цілях.

Планується встановити в Бердичеві 131 камеру відеонагляду, з яких три будуть працювати на розпізнавання обличь, а ще 17 оснащені функцією ідентифікації автомобілів та розпізнавання номерних знаків. Вартість однієї камери – від 12 000 грн. до 35 000 грн. Система працює виключно на програмному продукті вітчизняного виробництва, вся інформація буде зберігатися на серверах Бердичівської міської ради. Камери мають додаткове джерело безперебійного живлення та оснащені картою пам’яті на випадок відключення від електроенергії. Передбачено заземлення на випадок потрапляння блискавки.

Орієнтовна вартість програмами «Безпечне місто» – близько 10 млн. гривень, 49 000 грн. вже витратили на розробку проєктно-кошторисної документації. Щомісячне обслуговування системи обійдеться міському бюджету ще майже у 20 000 – 23 000 гривень щомісячно. До єдиної нової системи буде підключено і існуючу у місті систему відеонагляду, в майбутньому планується під’єднати до неї усі камери, розміщені на об’єктах торгівлі міста Бердичева. Для обслуговування системи передбачено два робочих місця: одне у місцевому відділку поліції, а інше в міській раді. Зможуть нею користуватися і патрульні працівники поліції через  канал «Телеграм».

Переваги цієї системи відеонагляду «Безпечне місто» високо оцінив начальник Бердичівського відділку поліції Олег Мельничук. Зазначивши, що існуючі камери відеонагляду морально і фізично застаріли, і не дають бажаного результату. Нова система відеоспостереження дасть можливість не просто розкривати злочини – а попереджувати їх, більш ефективніше діяти про розшуку підозрюваних. А записи з камер будуть надійним доказом скоєного правопорушення, що дасть можливість притягнути винну особу до адміністративної чи кримінальної відповідальності.

Останні новини