Почесну командну «бронзу» взяли бердичівські мисливці на Всеукраїнській виставці мисливських собак

изображение_viber_2021-07-27_15-35-18-456

Вони лишили позаду Львів, Миколаїв, Полтаву, Вінницю і зійшли на почесне ІІІ місце на Всеукраїнській виставці мисливських собак – збірна команда Бердичівського осередку Українського товариства мисливців та рибалок. Зробивши тим самим чудовий подарунок до 100-річчя УТМР і самому товариству, й собі, своїм прихильникам та всій бердичівській громаді.

До Київщини, де проходила виставка, наші земляки повезли 13 своїх чотириногих вихованців. Гарний старт успішному виступу був даний ще під час презентації атрибутики: банер, прапор і табір бердичівлян судді оцінили найвищими 10-ма балами.

Що ж до головних героїв виставки, то їх фахівці оцінювали за екстер’єром, тобто, зовнішнім виглядом (стан шерсті, вух, зубів, носа), за поєднанням зовнішності та робочих якостей, а також за кількістю робочих дипломів. Такі дипломи собаки зазвичай заробляють під час різних змагань: на полюваннях на пернатих, якщо це лягаві, чи на лисиць, якщо норні. На рахунку деяких вихованців бердичівських мисливців – по кілька десятків дипломів, а коли до «документів» додати ще зовнішність цих красенів та красунь, то вражати суддів та глядачів було чим.

Керівник Бердичівської організації УТМР Віктор Рибак вважає командну «бронзу» великим успіхом: поступитися лише киянам та харків’янам – вже саме по собі непогано. До того ж, команда, дійсно, класна, констатує:

• Клавдія Коновалова (капітан команди);
  • Андрій Яткевич;
  • Валерій Чайковський;
  • Андрій Кривінський;
  • Сергій Ропало;
  • Віктор Барановський;
  • Роман Кущак;
  • Віктор Пацало;
  • Андрій Демидюк;
  • Олександр Чумак;
  • Сергій Кухарук.

Взагалі в Україні нараховується близько 20 відокремлених підрозділів-секцій собаківництва, розповідає Віктор Рибак. Свого часу бердичівляни входили до Житомирського підрозділу, але настав момент, коли відчули: і власний досвід, і рівень їхніх чотирилапих улюбленців, і власне, наявність великої кількості місцевих фахівців із собаківництва дозволяє стати самостійними. Так 4 роки тому Бердичів став «відокремленим». І, як свідчать виступи на змаганнях та на виставках всеукраїнського масштабу, в його особі обласні центри отримали цікавого й потужного конкурента.