Бердичів

міська рада

26 артилерійська бригада ім. генерал-хорунжого Романа Дашкевича урочисто відзначила 17 річницю створення

1-1

У міському Палаці культури урочисто вітали особовий склад 26 артилерійської бригади ім. генерал-хорунжого Романа Дашкевича з 17-ю річницею з дня створення. 5 липня 2004 року т. в. о. командира бригади Євген Мельник підписав перший наказ по військовій частині. За час свого існування бердичівські артилеристи вписали себе у військовий літопис стійкістю, мужністю, героїзмом, відвагою. Вони – сильні чоловіки та жінки, котрі знають і люблять свою справу.

Бердичів був і залишається містом військовим, констатував у своєму вітальному виступі голова Бердичівської міської територіальної громади Сергій Орлюк. Для кожного у громаді поняття «військовий», «воїн» – то не просто слова, а ціле життя. Він схиляє голову перед артилеристами та щиросердечно дякує за службу, а бердичівляни, у свою чергу, горді з того, що славна військова частина дислокується в їхньому місті. Щоразу громада з величезним хвилюванням проводжала своїх захисників на схід України і з невимовною радістю зустрічала, коли ті поверталися додому. Місто молилося за кожного й молитиметься завжди, зазначив міський голова. І завжди залишатиметься поруч зі своїми гармашами.

Великою честю для себе вважає запрошення на святкове дійство командувач ОК «Північ» генерал-майор Валерій Залужний. За 30 років служби у ЗСУ він не раз чув про 8-й армійський корпус і про його славний підрозділ – 26 артбригаду, про її якісну й потужну підготовку. Починаючи з літа 2014-го, Валерій Залужний не раз перетинався з батареями та дивізіонами частини, переконавшись при цьому, що бердичівські артилеристи – справжні патріоти своєї Батьківщини і своєї справи. Високу оцінку дав генерал-майор комбригу Андранику Гаспаряну, відзначивши, що особовий склад бригади старається наслідувати свого командира в високих професійних та людських якостях. За 17 років багато зроблено і багато пережито, зазначив командувач ОК «Північ», багато зусиль докладено офіцерами й солдатами. Своє ім’я у військову історію України гармаші 26-ї вписали власним розумом, руками, потом і кров’ю.

Те, що 26 артбригада з честю несе свій бойовий прапор засвідчив і начальник управління ракетних військ і артилерії ОК «Північ» Сергій Баштовий. Особовий склад частини сумлінно виконує свій військовий обов’язок, прагне до перемог, демонструючи при цьому професіоналізм і наполегливість. На окрему увагу, зі слів полковника, заслуговують зусилля, направлені на відновлення історичної справедливості: у бригаді не забувають про славне минуле українських артилеристів.

Ці 17 років були багатими на події, зазначив у своєму виступі командир бригади Андраник Гаспарян. Частина брала участь у заходах із бойової підготовки, виконувала бойові завдання. Вона стала прародителем кількох потужних артилерійських бригад, її командири обіймають нині відповідальні керівні посади у ЗСУ. А це означає, що 26 бригада – потужний підрозділ української армії зі своїми традиціями та методикою підготовки особового складу.

Окрема сторінка літопису бригади – виконання бойових завдань у зоні АТО/ООС. Андраник Гаспарян нагадав: у свій день народження бердичівські артилеристи взяли безпосередню участь у звільненні Слов’янська від окупантів та їхніх поплічників. На жаль, за час війни частина понесла втрати, захищаючи Україну. Попереду у них ще чимало звершень, переконаний комбриг, і він гордий з того, що має причетність до славного колективу нащадків Романа Дашкевича.

За сумлінне виконання військового обов’язку, відданість народу України та взірцеву службу артилеристам вручили почесні грамоти, відзнаки, нагороди й цінні подарунки. А свої мистецькі таланти винуватцям свята презентували артисти міського Палацу культури та Гарнізонного будинку офіцерів.

Останні новини