Бердичів

міська рада

Головне національне свято – усіма громадами: Бердичівщина зустрічає День Незалежності України (ФОТО)

IMG_20210819_144350

Усе, на що багата українська душа й українська земля, усе, що здатні створити золоті руки й незліченні таланти Бердичівщини, представили на урочистому дійстві, присвяченому Дню Незалежності України. Святкували біля районної державної адміністрації, усіма 10-ма громадами:

  • Андрушівською;
  • Бердичівською;
  • Вчорайшенською;
  • Гришковецькою;
  • Краснопільською;
  • Райгородоцькою;
  • Ружинською;
  • Семенівською;
  • Червоненською;
  • Швайківською.

За задумом організаторів, учасники дійства мали презентувати себе у всій красі, продемонструвавши творчий, культурний, історичний та економічний потенціал. А коли українцеві, та ще й представникові Бердичівщини, поставити подібні умови, то це наперед означає, що буде пісенно, танцювально, з жартом на жарті та, звісно, дуже апетитно – тут і нагодують досхочу, і може навіть чарчину-другу наллють.

Кожна громада Бердичівського району особлива по-своєму, що і намагалися продемонструвати учасники свята. Десь славляться піснями, десь – молоком зі сметаною, десь – фірмовим медом, десь – ковальськими виробами.

На локаціях Бердичівської міської територіальної громади пахкотіло кавою й коханням, свіжим запашним хлібом та живим «Бердичівським» пінним. Про багатогранний потенціал бердичівлян розповідала відеопрезентація, до своєї компанії запрошували Бальзак та Ганська, у що здатен перетворити звичайне, здавалося б, дерево талант Майстра, демонструвала виставка робіт Валерія Земнухова. І все разом нагадувало безсмертне: «Україна починається в Бердичеві».

Презентуючи себе на широкий загал, бердичівляни вирішили відмовитися від сухої статистики та витягів із соціального паспорту. Хто, як не зорі, ніколи не збрешуть і не підведуть?.. У Бердичівській міській територіальній громаді поєднані усі чотири стихії: силою животворчої Води наділяє спільноту народжений наприкінці червня Бердичів, все, що пов’язане з магічною силою Води, несе з собою жовтнева Скраглівка, ну а Вогню додає серпневе Підгородне. А щодо Землі, то вся громада живе й працює на ній – на щедрій й неповторній українській землі. На ній народилися, зростали й творили, з нею були пов’язані серцем і думками Бальзак і Нестайко, Лонський і Пузач, Леві Іцхак і Джозеф Конрад.

Керувати усіма цими стихіями бердичівська громада довірила Сергію Орлюку. До присутніх на святі він вийшов із тими, хто продовжує писати спільну новітню історію Бердичева, Скраглівки та Підгороднього – із Василем Припутницьким, Іриною Пастушенко, з Павлом Гайдаманчуком, Анатолієм Тетьоркіним, Сергієм Ігнатенком, Ігорем Лонським. Разом із очільником громади пліч-о-пліч стояли заслужені лікарі, освітяни, тренери, працівники культури, славні захисники Вітчизни. Різні за віком та єдині у любові до своєї малої Батьківщини.

У кожної людини – від найменших до найшанованіших – є свій день народження. Дні народження святкують міста, села, громади, колективи, представники різних професій. Святкують по-різному, у різних масштабах, за різної кількості гостей. День народження України єднає всіх і здатен зібрати разом в незалежності від місця перебування. Миру, економічного й соціального здоров’я, достатку, благополуччя й Божої ласки зичить своїм співвітчизникам, землякам, громадам Бердичівщини та рідній бердичівській громаді Сергій Орлюк. Вшанувати свою країну, її людей, схилити голови у пам’яті про загиблих українських воїнів, доземно вклонитися їхнім матерям та батькам… Подякувати за те, що можемо ось так зібратися, показати все те краще, що створили. У мирі та гарному настрої…

І жити… Жити, народжувати дітей, віддано працювати, творити, змінювати на краще – задля України, задля того, аби вона була вільною та щасливою. Голова Бердичівської міської територіальної громади вірить, що так і буде.

Останні новини