Бердичів

міська рада

До всеукраїнської арт-події «Молодь in UA» долучилися у Бердичеві

IMG_20210824_174327

Патріотичне панно до Дня Незалежності України всі охочі містяни малювали 24 серпня на Центральній площі Бердичева. Кілька десятків дітей і дорослих взяли пензлі до рук, аби зробити власний внесок у спільну справу. Разом із громадою спробував себе у ролі художника і міський голова Сергій Орлюк.

«Молодь in UA» – національна арт-подія, організована Програмою USAID «Мріємо та діємо». У Бердичеві координатором проєкту виступив молодіжний центр «М-Формація» – підрозділ Публічної бібліотеки з філіями Бердичівської міської територіальної громади.

Кураторка «М-Формації» Жанна Ільїна розповіла, що з-поміж кількасот заявок на участь у творчому флешмобі організатори відібрали лише 100. Громади-переможниці з різних куточків України створюватимуть свої малюнки одночасно з бердичівлянами.

Головна ідея панно – Україна в майбутньому. Концепцію зображення на основі результатів опитування молоді розробила ініціативна група «М-Формації». Кожен елемент картини має символізувати здобутки і цінності, мрії та прагнення української молоді. Після Дня Незалежності панно розташується у приміщенні Центральної бібліотеки – слугуватиме фотозоною.

По закінченні арт-події організатори запустять онлайн-голосування, за результатами якого буде обрано трійку найкращих картин, а переможці отримають кошти на перетворення своїх панно у настінні мурали.

Максимальну підтримку у створенні сучасного стінопису у разі перемоги бердичівської громади пообіцяв міський голова Сергій Орлюк. На його думку, мурал виступив би не лише цікавою локацією, а й свідченням того, що у Бердичеві живе творча й активна молодь.