Бердичів

міська рада

Освітяни бердичівської громади провели серпневу педагогічну конференцію

IMG_20210830_101105

Підведення підсумків, відзначення досягнень, визначення перспектив – усьому вищезазначеному була присвячена традиційна щорічна серпнева педагогічна конференція. Із початком нового навчального року у Театрі на Європейській вітали кращих освітян Бердичівської міської територіальної громади.

Сучасне життя внесло свої корективи – вони стали іншими, констатували головні герої серпнево-педагогічного дійства: навчилися працювати в онлайн-режимі, передавати знання дистанційно і цінувати час, проведений разом зі своїми учнями.

«Освіта – найпотужніша зброя для того, аби змінити світ»… Ці слова Нельсона Мандели прикрашають вестибюль Міносвіти у Києві, і їх добре розуміють та усвідомлюють у Бердичеві, щоденно прикладаючи для розвитку освіти, її збагачення та осучаснення чималих зусиль. Через те, констатують, освіта Бердичева знаходиться на високому професійному та інноваційному рівнях. До таких висот, додають, можуть привести лише досвідчені керівники з креативним, сучасним підходом.

Їй приємно бачити колег бадьорими, відпочилими і головне – не дистанційно, а «вживу», всіх разом – прекрасних у прекрасній залі, зізналася на початку свого виступу начальниця міського управління освіти і науки Валентина Адаменко.

Згадавши найбільш гучні успіхи місцевих педагогів (2-га гімназія та 12-та школа увійшли до ТОП-200 українських шкіл, а у СЗОШ № 17 найуспішніше у громаді пройшли державну підсумкову атестацію), Валентина Адаменко презентувала результати й шляхи подальшого впровадження ключової освітянської реформи «Нова українська школа». Освітній процес, побудований на дошці й крейді, відійшов у минуле, констатувала, сьогодні – час інтерактивних дошок, STEM-лабораторій, комп’ютерів тощо. Як наслідок, збільшено видатки на галузь. Левова частина з них спрямовується на захищені статті, але разом із тим вдалося закупити те, без чого педагогам не обійтися – обладнання, комп’ютери та дидактичні матеріали для першачків НУШ, засоби спеціальної корекції для дітей з особливими потребами, засоби, необхідні для роботи в умовах підвищеної епіднебезпеки. Наразі в цілому по галузі спостерігається поступове зростання заробітної плати, а разом із тим постає важливе завдання – посилення контролю за використанням бюджетних коштів.

Однією із складових Нової української школи є створення сучасного освітнього середовища – модернізованого, безпечного, багатофункціонального, продовжила начальниця управління. Значно покращити матеріальну базу вдалося тим керівникам, звернула увагу, які не чекали манни з неба, а, проявивши  ініціативу та наполегливість, брали участь у різних грантових конкурсах.

Особливу увагу, на думку Валентини Адаменко, слід звернути на можливість участі у програмах державного фонду регіонального розвитку, що дозволяють впроваджувати найбільш масштабні проекти за умови співфінансування з міським бюджетом у співвідношенні 90 % до 10 %. Разом із тим деякі питання  вирішуються за рахунок стовідсоткового залучення державних коштів. Саме завдяки цьому Бердичів отримав 20,0 млн. грн. на ремонт і реставрацію Центру позашкілля ім. Разумкова та 10,0 млн. грн. на термомодернізацію будівлі ЗОШ № 1.

Нагадала Валентина Адаменко і про проєкт «Бюджет участі», що його успішно використовували керівники для покращення бази закладів.

Будь-який грант – це фінансова допомога для розвитку закладу,  експертна оцінка важливості його діяльності, наголосила посадовець. А кожна перемога – це не лише покращення матеріальної бази закладу, а й моральне задоволення від витрачених зусиль, підвищення іміджу педагогів серед колег, учнів, батьків.

Презентувати бердичівській освіті є що, і в цьому переконалися присутні на заході. Але у Бердичеві педагогічна конференція – то не лише звіти: організатори намагаються подарувати освітянам справжнє свято. А свято, як відомо, то теплі слова вітань, нагороди, подарунки та, звісно, квіти.

За зізнанням голови Бердичівської міської територіальної громади, кожне 1 Вересня для нього пов’язане з переживаннями та сердечним хвилюванням. Як може бути інакше, коли ведеш до школи найдорожче, що маєш?.. Водночас школа – це не лише оцінки, уроки, друзі, зазначив Сергій Орлюк: це щоденна й нелегка праця. Це дуже багато роботи. І вчителі, котрі з маленької дитини творять Людину, за яку несоромно ані батькам, ані громаді, ані країні. Людину, котрій розбудовувати державу, відповідати за свою родину тощо. За педагогами – майбутні покоління, констатував міський голова. Бердичів і Україна багаті на по-справжньому «золоту» молодь, і творці цього золота – освітяни. Сергієві Орлюку хотілося б, аби нинішні школярі не забували своїх вчителів, а самі педагоги щоби ніколи не зупинялися у своєму русі вперед. Ну і головне на сьогодні – аби відійшла у небуття дистанція. Щоби вчителі бачили учнівські очі, а учні – вчительське натхнення.

Вітання із новим навчальним роком почули педагоги і з вуст заступників Сергія Орлюка Артема Азізова та Олени Петрівської, керуючої справами міськвиконкому Лариси Котнюк, секретаря міської ради Богдана Коляди. Приєдналися до поздоровлень лідери обласної й міської освітянської профспілок Микола Красько й Анжела Цвєткова, а також начальник управління Державної служби якості освіти у Житомирській області Олексій Редько.

30-річна Незалежність дає кожному українцеві можливість стати справжнім господарем на своїй землі, переконані у Бердичеві. Творити майбутнє громади й України закликали присутніх на конференції, своїми знаннями та здобутками підносити вітчизняну культуру, бути гідними своїх предків. І гордо нести звання педагогів, пам’ятаючи при цьому: щаслива зірка неодмінно знайде кожного.

Останні новини