Бердичів

міська рада

Портрет Лесі Українки роботи сценографа Валерія Кулавіна зберігатиметься у Музеї історії м. Бердичева

1

Віднині однією з живописних окрас експозиційних просторів Музею історії м. Бердичева виступатиме безсмертна Леся Українка. У рік, коли Україна відзначає 150-річчя з дня народження славетної української письменниці, її портрет передав закладу автор – бердичівський художник-постановник, сценограф Валерій Кулавін.

В умовах, коли образ Лесі Українки відомий усьому світу завдяки фотографіям і численним художнім роботам, розповідає пан Валерій, для того, аби донести людям свій задум, «свою» Лесю, він обрав єдино вірний, за власною думкою, шлях – зобразити одну з найвідоміших жінок України такою, якою бачить та відчуває її він.

«Сухим пензлем» автора (саме у такій техніці виконано обличчя письменниці) рухав талант та величезний досвід: більш ніж 45 років віддав Валерій Кулавін художній постановці та сценографії. Його декорації оточували собою дійства на багатьох театральних сценах – оперних, музично-драматичних тощо. Близько 30 років пропрацював Валерій Кулавін у Житомирському академічному українському музично-драматичному театрі ім. І. Кочерги. Останні три роки його творіння є сценічним обличчям Бердичівського музично-драматичного театру на Європейській: наш земляк виступив художником-постановником «Фріди» Марини Гримич, «Чоловіка з Рангуна», «Крупного виграшу або 200 тисяч».

Бердичеву таланить на гарних, талановитих людей, і Валерій Кулавін – один із таких: у цьому зійшлися виступаючі на заході начальниця міського відділу культури Валентина Кузьменко, Заслужена майстриня народної творчості України Ольга Дзюрбей, автор та виконавець Олесь Коляда, директорка міського Палацу культури Валентина Бабич, директор музею Павло Скавронський. Активний, натхненний, багатогранний і, безумовно, талановитий він є одним із творців культурного життя у Бердичеві. Зробленого Валерієм Кулавіним вистачить на десятьох, кажуть, і надзвичайно приємно те, що він уже на повну готується до чергового культурного вибуху. Відомо, що це буде Театр на Європейській і що це буде українська класика.

Один відгук

  1. Пан Кулавін – надзвичайно талановита людина! Він – знакова особистість для Бердичева і не тільки!