Бердичів

міська рада

Представники «Бердичівтеплоенерго»: досі немає актів про готовність до опалювального сезону від жодного з будинків

1

До опалювального сезону вже готуються на КП «Бердичівтеплоенерго». Зі слів начальника району теплового № 1 Володимира Бойківа, пробний запуск системи теплопостачання планують здійснити вже з 16 вересня: потрібно перевірити і саму систему, і дати можливість це зробити мешканцям будинків – чи все готово до холодів, чи є необхідність щось доробити.

Рішенням Бердичівської міської ради від 2011 року, нагадує теплоенергетик, межею балансової належності та експлуатаційної відповідальності за теплові мережі комунальників Теплоенерго є зовнішня поверхня стін будинків. Іншими словами, відповідальність за стан всього, що всередині – внутрішньобудинкових систем – несуть управляючі компанії чи уповноважені від ОСББ. Так само Порядок обслуговування внутрішньобудинкових систем тепло- й водопостачання, водовідведення та постачання гарячої води затверджено наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України від 15.08. 2018 р.

Разом із тим, зауважує Володимир Бойків, на даний час частина власників будинків вкрай незадовільно ставиться до виконання робіт у міжопалювальний період. Запірна арматура на стояках, у крилових відгалуженнях та у вводах до будинків – у неробочому стані. У такій ситуації, звертає увагу начальник 1-го району теплового, проведення навіть незначного ремонту під час опалювального періоду погрожує загальним відключенням будинку та зливом всього теплоносія. Вартість 1 м³ теплоносія на сьогодні становить 215 грн., інформують у Теплоенерго, а у 5-поверховому будинку таких кубів нараховується не менше 20. Витрати доволі пристойні.

Водночас є у місті будинки, в яких за належний вступ до опалювального сезону можна бути спокійним, констатують енергетики: здебільшого це Червона Гора, є гарні приклади на М’ясокомбінаті і в інших районах. На хорошому рахунку будинки, що на Бр. Міхеєвих, 3, 4, 5, 6, вул. Старікова, 13 та 15, на провулку Старікова, 11, на Одеській 42а та 58. І зовсім неподалік може знаходиться ошатна з вигляду 5-поверхівка, в якій запірна арматура дихає на ладан.  

Зазвичай до початку опалювального сезону управителі чи голови ОСББ подають до підприємства акти готовності їхніх будинків. Є такий акт – енергетики знають, що можна закачувати воду і жодних негативних наслідків при цьому не буде. А якщо й буде, то відповідальність нестимуть ті, кому належить будинок.

Наразі жодного акту про готовність їм не надали, констатує Володимир Бойків, і закликає зробити це хоча б до кінця цього тижня.

Останні новини