Бердичів

міська рада

Командування об’єднаних сил ЗСУ відзначило бердичівських волонтерів та підписало з ними Меморандум про співробітництво

1

У приміщенні виконавчого комітету відбулася зустріч за участі міського голови Сергія Орлюка, місцевих волонтерів та капеланів, представників наукових і спортивних кіл України, а також полковника Євгена Коваленка – начальника Центру морально-психологічного забезпечення командування об’єднаних сил ЗСУ.

Насамперед, полковник відзначив волонтерсько-капеланську команду медалями від командувача ОС Сергія Наєва «За звитягу та вірність». Перед цим Євген Коваленко нагадав, наскільки корисною й потрібною була і залишається допомога волонтерів для української армії. Масштабність волонтерського руху, що розгорнувся з початком бойових дій на сході України, вразила мало не весь світ. Захисникам на передову возили все необхідне. Таким чином, констатував Євген Коваленко, волонтери та пересічні українці не лише укріпили матеріально-технічну базу ЗСУ, а й, що не менш важливо, зміцнили бойових дух оборонців України. Все, що привозили з тилу – будь-то обладнання чи Великодні паски, засоби гієни, харчі чи листівки від дітей – свідчило про те, що люди залишаються разом зі своєю армією. Прагнення допомогти і завзяття цивільних відчувалося за сотні кілометрів, констатує військовий, а це – багатого варте.

Волонтери не працювали й не працюють за зарплату, їхня винагорода – то вдячність та повага від Захисників України, і нагороди від командувача ОС – виступили одним із проявів такої вдячності. Євген Коваленко вручив медалі директорці БО «БФ «Оберіг-26», волонтерці Ірині Піскун, членам її «волонтерсько-капеланського» екіпажу Петру Залізному, Валерію Влачизі, Олександру Вершигорі, партнерам бердичівлян із Німеччини.

Відзнаку від Сергія Наєва отримав і Бердичівський міський голова. Сергій Орлюк пригадав, як у 2014-му волонтери починали свою діяльність. За кожним із них стояли десятки людей, і то була велика праця – постачати до війська все необхідне. Військові тоді говорили: якби не волонтери, невідомо, чим би все закінчилося. Тож Бердичів можна вважати не лише містом військових, а й містом небайдужих, завзятих і відданих Батьківщині та її Збройним Силам патріотів.

Завершилася зустріч не менш знаковою подією – підписанням Меморандуму про співробітництво між командуванням ОС ЗСУ та БО «Бердичівський благодійний фонд «Оберіг-26». Організація, очолювана Іриною Піскун, взяла на себе будівництво Центру соціально-психологічної реабілітації для учасників АТО/ООС та членів їхніх сімей на базі колишнього табору «Пролісок» у с. Кустин. Меморандум засвідчив спільну та погоджену реалізацію діяльності у сфері надання психологічної допомоги та підтримки учасників бойових дій та їхніх родин, об’єднання зусиль задля подолання наслідків посттравматичних стресових розладів у військовослужбовців.

Свою підтримку виказали військово-волонтерському тандему й лікарі-практики – віце-президент Міжнародної академії культури, екології, безпеки та здоров’я, а також Юрій Дехтярьов – директор Українського медичного центру спортивної медицини. Допомагати мають намір як у напрямі психологічному, так і у напрямах інноваційних, лікувальної фізкультури та спортивної медицини.  

Останні новини