Бердичів

міська рада

Контроль за дотриманням карантинних норм та продовження вакцинальної кампанії: Бердичів – у “жовтій” зоні

photo_2021-09-23_12-48-04_result

Зобов’язати містян дотримуватися обмежувальних протиепідемічних та карантинних заходів, передбачених для “жовтого” рівня епідемічної небезпеки поширення коронавірусної хвороби, продовжити державний нагляд за виконанням вимог санітарного законодавства України, контролювати охоплення вакцинацією працівників закладів освіти Бердичівської міської територіальної громади вирішили на позачерговому засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Із метою моніторингу виконання профілактичних та безпекових заходів суб’єктами господарювання всіх форм власності, розташованих на території громади, буде поновлено роботу мобільних груп у складі представників виконавчого комітету Бердичівської міської ради, місцевих відділу поліції та управління Держпродспоживслужби.

При відсутності у закладах освіти 80 % вакцинованих від COVID-19 працівників очну форму навчально-виховного процесу у загальноосвітніх і спортивних школах, а також у Центрі позашкілля буде заборонено. Ця норма не поширюється на дитячі садки та початкові (1–4) класи: в умовах “жовтого” рівня епідеміологічної небезпеки їх не зачинятимуть та не переводитимуть на дистанційне навчання.

За інформацією начальниці управління освіти і науки Валентини Адаменко, наразі середня кількість вакцинованих освітян по школах міста сягає 86,6%. Винятком є лише ДЮСШ ім. В. Лонського, де у переддень переходу в “жовту” зону ця цифра становила 36,6%. Оскільки при таких показниках діти не можуть відвідувати заклад, а його перехід на дистанційну форму роботи неможливий, спортивна школа підлягає закриттю, констатувала доповідачка. Працівники будуть відправлені у безстрокову відпустку без збереження заробітної плати, адже навчальний заклад не працюватиме з їхньої вини, а не з вини роботодавця.

Вакцинуватися від COVID-19 – не лише педагогів, а й усіх мешканців громади – закликала начальниця відділу охорони здоров’я Валентина Остапюк. Станом на 23 вересня, повідомила, у Бердичівській міській лікарні перебуває 29 осіб із підтвердженою коронавірусною інфекцією і ще 4 – із підозрою на неї. Майже половина з них – 14 осіб – мають середню та важку форму хвороби і отримують кисневу дотацію. Ніхто зі стаціонарних пацієнтів не був щеплений жодною дозою вакцини, наголосила Валентина Остапюк.

Директорка КНП “Центр первинної медико-санітарної допомоги” Наталія Хорошун нагадала, що отримати щеплення від коронавірусу бердичівляни можуть у Центрі масової вакцинації на базі ДЮСШ ім. В. Лонського та в пунктах щеплень, розташованих у районах Загребелля та Рафінадного заводу. Окрім того, на території громади працюють вакцинальні бригади, які виїздять на виклики до тих, хто не може самостійно пересуватися.

Всі озвучені пропозиції щодо запобігання поширенню інфекції та епідеміологічного контролю члени комісії підтримали одноголосно.

Протокол засідання буде оприлюднено на Офіційному сайті Бердичівської міської ради.

Останні новини