Бердичів

міська рада

Масштабна реставрація проходить у Центрі позашкілля ім. Разумкова

IMG-fc53f770e324dd4d754e3f0756c30ce9-V_2_result

Хід виконання ремонтно-реставраційних робіт у Центрі позашкільної освіти імені О. Разумкова проінспектував міський голова Сергій Орлюк. Сучасний фасад, відремонтовані приміщення, оновлений парк – таким має постати після реставрації Центр позашкілля.

Будівля, яка за рік святкуватиме свій 120-річний ювілей, вже давно потребувала оновлення і ззовні, і всередині: останній капітальний ремонт тут було зроблено ще у 1985-му році. У 2018-му місто провело аварійну заміну покрівлі, однак на масштабну реставрацію будівлі і парку, що знаходиться на території закладу, міський бюджет коштів не мав.

За проєктною документацією, розрахували вартість ремонтних робіт – понад 27 млн. грн. Більшу частину – 20 млн. грн. – громада отримала від держави. Поки чекають на решту, переможці тендеру вже приступили до відновлення споруди. Зі слів Сергія Орлюка, реставрація Центру позашкілля буде масштабною: приведуть до ладу фасад і покрівлю, облагородять парк, виконають внутрішні роботи у всіх без винятку приміщеннях. Особливу увагу, наголосив міський голова, звертатимуть на дотримання правил і норм пожежної безпеки, а також на збереження унікальності споруди.

Нині будівля по вул. Вінницькій – пам’ятка архітектури місцевого значення під охоронним номером 50 та з насиченою історією. У різні часи у приміщенні розміщувалися міська дума та управа, сирітський суд, драматична студія, робітничий клуб, музичний гурток. Зрештою, радянська влада відвела будинок під Палац піонерів, який функціонував понад півстоліття. А після проголошення Незалежності України у стінах Палацу започаткували комплексний позашкільний навчально-виховний заклад для творчих і обдарованих дітей. 20 років тому йому було присвоєно ім’я колишнього гуртківця, відомого політика, бердичівлянина Олександра Разумкова.

Наразі гуртки та навчальні групи Центру позашкільної освіти відвідують 900 вихованців. Діти повинні мати достойні умови для творчості і розвитку, переконаний Сергій Орлюк, тому проведення ремонтно-реставраційних робіт міська влада триматиме на постійному контролі.

Останні новини