Бердичів

міська рада

Масштабну заміну обладнання на бердичівському Водоканалі розпочнуть вже на початку наступного року

1-8

Фінансові й технічні аспекти проєкту, спрямованого на підвищення енергоефективності місцевої системи водопостачання, обговорили під час робочої зустрічі міський голова Сергій Орлюк, представники МКП «Бердичівводоканал» та Північної екологічної фінансової корпорації (НЕФКО).

Згідно договору, підвищувати енергоефективність планують за рахунок заміни старого обладнання. На 13-ти водопровідних насосних станціях планують встановити 39 сучасних насосів із новими засувками та частотними перетворювачами, а 11 км водогонів – замінити на поліетиленові труби діаметром 160–500 мм. Виконання робіт орієнтовно розпочнеться на початку наступного року.

За висновками фахівців, така модернізація допоможе Водоканалу зменшити споживання електроенергії на 75 % та заощадити понад 65000 м3 води. Зекономлені кошти будуть направлені на подальше оновлення устаткування підприємства та забезпечення його стабільної роботи.

Фінансування проєкту, загальна вартість якого становить 2,22 млн. євро, здійснюватиметься за рахунок кредиту від НЕФКО та інвестиційного гранту NIP при співфінансуванні з міського бюджету.