Бердичів

міська рада

Системний контроль, постійне вдосконалення та висока якість – пріоритетні напрямки в організації харчування у школах Бердичева

1-17

Організацію харчування у школах бердичівської громади обговорили на зустрічі за участі депутатів міської ради, членів виконавчого комітету, директорів загальноосвітніх навчальних закладів, представників учасників бойових дій, громадських активістів та батьків.
Відміну безоплатного забезпечення гарячими обідами учнів 1–4 класів начальниця міського управління освіти і науки Валентина Адаменко назвала непопулярним, але вимушеним рішенням. Із 2016 року, інформувала, харчування дітей проходило повністю за рахунок міського бюджету, нині ж коштів на покриття всіх витрат, передбачених новими нормами, не вистачає. Водночас, наголосила, учні з визначених державою пільгових категорій і надалі отримуватимуть їжу у навчальних закладах безкоштовно. Інші діти можуть харчуватися на платній основі.
Зі слів Валентини Адаменко, батьківські кошти, здані на оплату послуг шкільних їдалень, будуть підлягати постійному контролю та перерахункам. Тобто, якщо дитина не відвідувала навчальний заклад і фактично не харчувалася, невикористану суму переноситимуть на наступний місяць.
Головним завданням міської влади у сфері організації харчування, підкреслила начальниця управління, є забезпечення дітей якісною, свіжою та корисною їжею, яку учні з’їдали б повністю та із задоволенням. З цією метою планують розробити нове меню, яке враховувало б не лише чинні вимоги, а й смакові вподобання школярів. Адже із продуктів, рекомендованих новими нормами, можна готувати цікаві й смачні обіди, резюмувала Валентина Адаменко. Окремо подбають про естетику подачі страв, щоб вони візуально теж були до вподоби школярам, а також про якість і безпеку приготування їжі. Свою професійну допомогу у вдосконаленні шкільного харчування та розробці нового меню запропонувала депутатка Бердичівської міської ради Любов Івасюк.
Місцева влада, запевнив перший заступник міського голови Артем Азізов, триматиме ситуацію на контролі та стежитиме за високою якістю продукції, яку подаватимуть у шкільних їдальнях. З цією метою буде створено спеціальну робочу групу, яка системно інспектуватиме всі заклади освіти та перевірятиме роботу харчоблоків.