Робоча група з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення

1

Вирішення проблеми нелегальної зайнятості  – одне із пріоритетних завдань міської ради. Для виконання цього завдання, рішенням  виконавчого комітету Бердичівської міської ради від 15 липня 2021 року № 184 затверджено склад робочої групи  з питань легалізації виплати заробітної плати  та  зайнятості  населення, яка здійснює проведення інформаційно-роз’яснювальної  роботи щодо виведення заробітної плати та зайнятості населення з «тіні», легалізації заробітної плати та трудових відносин.

9 вересня 2021 року представниками управління  економічного  розвитку Бердичівської  міської ради, Бердичівського  міського центру  зайнятості та  Бердичівської ДПІ ГУ ДПС в  Житомирській області проведено  рейд – обстеження  підприємців, які здійснюють  діяльність  у закладах  роздрібної  торгівлі продовольчими  та  промисловими  товарами.

Робоча група  інформувала  підприємців  та  найманих працівників  про переваги  офіційного працевлаштування. Впродовж  9 місяців 2021 року   робочою  групою проведено  9 рейдів. За  результатами проведеної роботи  легалізовано  421 робоче місце.

Робота робочої групи, спрямована на упередження виплати заробітної плати «в конвертах», на інформування щодо переваг офіційного працевлаштування та негативних наслідків “тіньової” оплати праці і роботодавців, і найманих працівників .