Бердичів

міська рада

Меморандум про непідняття тарифів на тепло для населення підписали на засіданні Конгресу місцевих та регіональних влад

FB_IMG_1633104012700

Бердичівський міський голова Сергій Орлюк взяв участь у засіданні Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України, що відбувся 30 вересня у Києві. Результатом співпраці держави та місцевого самоврядування стало підписання “тарифного” Меморандуму, який повинен забезпечити стале проходження опалювального сезону територіальними громадами. Згідно з ухваленим документом, тарифи на теплопостачання і гарячу воду для населення не підвищуватимуться до закінчення опалювального сезону.
Окрім того, Меморандум передбачає:
• починаючи з IV кварталу 2021 року, надання громадам, що перебувають поза індексом податкоспроможності, субвенції із державного бюджету, яка дозволить покрити не менше 80% дефіциту їхніх бюджетів;
• спрямування до місцевих бюджетів територіальних громад додаткових коштів для фінансової підтримки підприємств теплопостачання: 4% податку на доходи фізичних осіб та 13,44% – від акцизного податку;
• встановлення ціни на газ для виробників тепла для населення на одній із найнижчих позначок – 7420 грн. за 1 тис. кубометрів;
• забезпечення протягом 2021–2022 років достатнього фінансового ресурсу у державному бюджеті для виплати малозабезпеченим громадянам житлових субсидій на оплату комунальних послуг.
Попри рекордно високу вартість газу на європейському ринку, жителям територіальних громад постачатимуть тепло за цінами, що не перевищуватимуть відповідні тарифи, встановлені наприкінці минулого опалювального сезону.

Наразі підприємства та мережі житлово-комунального господарства у регіонах, у тому числі й у бердичівській громаді, на 99% закінчили підготовку до осінньо-зимового сезону, констатували на засіданні Конгресу, а фіксована ціна на газ для бюджетних організацій дасть можливість прогнозовано здійснити закупівлю енергоносіїв на місцевих рівнях.
Ефективне і швидке державне реагування на високу вартість блакитного палива, переконаний Сергій Орлюк, допоможе бердичівлянам перезимувати в обігрітих домівках та не накопичити нові борги за отримані послуги з теплопостачання.
Окрім термінової проблеми з комерційною ціною на газ, учасники Конгресу розглянули й інші важливі питання: забезпечення громадян питною водою, утилізації та переробки твердих побутових відходів, підвищення ефективності роботи місцевого самоврядування в рамках децентралізації влади. Всі ці завдання, запевнили на засіданні, вирішуватимуться найближчим часом.

Останні новини