Бердичів

міська рада

Мешканці громади обговорять пропозиції щодо перейменування кількох вулиць міста

IMG_20210930_164204

Рішення винести на розсуд бердичівлян пропозиції щодо перейменування вулиць Богунської, Раскової, Паризької Комуни та Суворова ухвалили на черговому засіданні комісії з перейменування вулиць, провулків, площ міської територіальної громади. Члени комісії розглянули звернення, які надійшли на Урядову гарячу лінію від броварчанина Дмитра Карпія і помічника народної депутатки України Оксани Савчук Олександра Рудоманова, а також повернулися до обговорення скарги від представниці “Паперового Фронту” (ім’я й прізвище – невідомі), отриманої раніше.

Згідно з роз’ясненням, наданим Українським інститутом національної пам’яті, зазначені назви підпадають під дію Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”, а тому повинні бути замінені.

Свої рекомендації щодо перейменування надав директор Музею історії міста Бердичева Павло Скавронський. На думку краєзнавця, у місцевій топоніміці можна використати імена гетьмана Івана Мазепи, полковника Семена Палія, бердичівського легкоатлета Валерія Скворцова. Усі охочі до початку обговорень також можуть подавати власні письмові пропозиції до міської ради.

Інша частина звернень, автором якої є пан Карпій, стосувалася демонтажу пам’ятників та пам’ятних знаків, розташованих на території бердичівської громади. В результаті комісійного обговорення з’ясувалося, що вказані в заявах об’єкти не пов’язані з комуністичною символікою. Так пам’ятний знак на честь командувача 1-шим Українським Фронтом генерала Ватутіна, встановлений поблизу площі Сєдлєцької, не підлягає знесенню, оскільки цього воєначальника немає у списку осіб, які підпадають під закон про декомунізацію. Пам’ятник у вигляді стели з зображенням Ордена Перемоги СРСР на вулиці Європейській є пам’яткою історії місцевого значення та пов’язаний з опором та вигнанням нацистських окупантів з України. До переліку історичних пам’яток місцевого значення, що не підлягають демонтажу і охороняються державою, внесено і обеліск на вулиці Шевченка, який встановлений на братській могилі учасників громадянської війни. Члени комісії вирішили встановити поряд з обеліском інформаційну табличку, що міститиме історичні відомості та пояснення стосовно призначення цього об’єкта.

На засіданні також обговорили питання щодо тих вулиць міста, які мають по дві назви. Ситуація, що виникла у зв’язку з існуванням двох паралельних рішень про перейменування, ухвалених Бердичівською міською радою та Житомирською обласною державною адміністрацією, створює незручності як для містян, так і для туристів. Наразі необхідні звернення розіслані до всіх профільних установ з метою офіційного врегулювання колізії.

Останні новини