Бердичів

міська рада

Сергій Орлюк перевірив ФАП та навчальні заклади Скраглівки

1

Голова Бердичівської міської територіальної громади Сергій Орлюк спільно з головою Громадської ради Олегом Пишняком оглянули скраглівські заклади шкільної і дошкільної освіти – дитячий садочок і гімназію, а також фельдшерсько-акушерський пункт.

Огляд розпочали зі шкільних приміщень – блоків початкової та старшої школи. Зі слів директорки гімназії Олени Франчук, навчальний заклад в осінньо-зимовий період опалюється за рахунок власної котельні, що працює на дровах. У класах, де навчаються першачки, під час опалювального сезону температура ніколи не опускається нижче 20°С, у кабінетах старшокласників – становить 18–19°С.

Збереженню тепла у приміщеннях, зазначають педагоги, сприяють і нові віконні блоки. Їх встановили у всіх навчальних класах в рамках реалізації профільної державної програми. На черзі – заміна вікон і у шкільному харчоблоці. Кошти на це, повідомила Олена Франчук, вже виділені з обласного бюджету, найближчим часом повинні відбутися державні закупівлі.

Загалом, резюмувала директорка, гімназія готова і до опалювального сезону, і до “червоної” зони, в якій громада опиниться з 30 жовтня. Майже всі працівники навчального закладу пройшли повний курс щеплення проти коронавірусної хвороби, решта – 2 педагоги – поки отримали одну дозу вакцини. З 1 листопада середня і старша ланки перейдуть на дистанційне навчання, однак вже з 8 листопада, зауважила Олена Франчук, колектив гімназії планує повернутися до роботи у звичному режимі: на той момент ревакцинацію пройде увесь без винятку колектив.

У скраглівському дитячому садочку, що його відвідують близько 60 вихованців, щеплені 100% співробітників, інформувала керівниця ДНЗ “Дошколярик” Тетяна Реготун. З опаленням у закладі, з її слів, ситуація також стабільна: його обігріває та сама шкільна котельня, тому 21°С – звична температура у групах.

Єдиною проблемою дитсадка, зі слів його очільниці, є відсутність вуличних павільйонів, де діти могли б щоденно перебувати на свіжому повітрі незалежно від погодних умов. Кілька таких зруйнованих споруд знаходяться на внутрішньому подвір’ї закладу і потребують реставрації. За їхнє відновлення має намір взятися місцевий підприємець, а працівники МКП “Бердичівкомунсервіс” до початку ремонтних робіт повинні розрівняти територію грейдером.

Власна котельня обігріває і скраглівський фельдшерсько-акушерський пункт. Зі слів сімейної лікарки Анастасії Длугаш, у ФАПі наразі триває вакцинальна кампанія: до маломобільних громадян медики виїздять додому, а запаси вакцини поповнюються щотижнево.

Останні новини