Бердичів

міська рада

«Українська подушка» стала головною героїнею виставки у Музеї історії м. Бердичева

242868750_1256370055197564_5077442406467379211_n

Споглянути на звичайний і звичний, здавалося б, елемент побуту, як на витвір мистецтва пропонують у Бердичеві: у місцевому Музеї історії відкрилася виставка, головними героїнями якої виступили… українські подушки авторства освітян бердичівської громади.

Подушка, звертають увагу організатори виставки, вона ж не лише «під вушко» і не лише просто «елемент»: без неї не обійтись у багатьох обрядах. Якими гарними оздобами відрізняються дитячі подушки! Великою за розміром і такою, що символізує початок нового етапу у житті, мала неодмінно бути подушка весільна – придане дівчини. Якщо господарі прагнули додати своїй оселі величі та ошатності, то вишивали спеціальну подушку, місце якої було на самій видноті. І для чого би подушка не слугувала, українці намагалися зробити її м’якою та з яскравинками на білосніжному полотні. Довіряли виробництво подушок виключно молодим дівчатам чи молодим жінкам: їхня чистота мала слугувати запорукою такого самого чистого сну.

Древньою слов’янською вишивкою прикрашали особливі подушечки – подушечки-обереги. Такий витвір часто носили з собою – варто було лишень виготовити його завбільшки з долоню.

Бердичівська земля багата народними талантами, майстерністю та трепетним ставленням до традицій. Переконатися у цьому може кожен бажаючий: виставка українських подушок діятиме у Музеї історії до 01 листопада.

Фото – зі сторінки Музею історії м. Бердичева у Facebook