Бердичів

міська рада

У свої 75 вона сучасна, комфортна і престижна – «Територія 12»

IMG_20211001_132230

Школа і вчительство – це історія про «разом», про «задля», про «майбутнє» – у цьому переконані у 12-й школі. Школи без вчителя не існує, як і навпаки. І це природньо, стверджують, що свої перші 75 їхній великий та дружній учнівсько-вчительський колектив зустрів саме у День працівників освіти. Не дивлячись на шанований вік, ювілярка виглядає сучасною й комфортною, рахується престижною, почувається невгамовною й навіть десь бешкетною та воліє часто представлятися своїм другим ім’ям – «Територія 12». У такому дусі, власне, й зустріли мешканці «території» та почесні гості День працівників освіти.

Зустріли піснями, віршами, зізнаннями, дружніми пародіями та, взагалі, безліччю гумору й гарного настрою. Вона щаслива з того, що ось уже 10-й рік очолює найкращу у Бердичеві школу з найкращим колективом, не приховує директорка закладу Наталія Пудрій. На сцені – прекрасні 10-класники, котрих вона прийняла першачками, у залі – віддані своїй роботі, натхненні, завзяті колеги… Без усієї численної учнівсько-вчительсько-батьківської спільноти «Території 12», зізнається Наталія Пудрій, вона навряд чи була би тією, ким є сьогодні.

Відзнаки від Бердичівської міської ради, виконавчого комітету та управління освіти, а також окремий святковий презент – ноутбуки: з цим у гості до освітян 12-ї прийшли міський голова Сергій Орлюк та начальниця управління освіти і науки Валентина Адаменко.

Віддавати дитині все своє серце, душу, знання, мудрість, вкладати всього себе можуть лише батьки, і Сергій Орлюк звертався до присутніх саме, як до других батьків. Як до тих, хто роками йде з дітьми пліч-о-пліч, маючи спільні радощі, проблеми, здобутки, перемоги, подекуди знаючи про своїх юних підопічних більше, аніж «головні» мами й татусі. Тому й пам’ять про вчителів проноситься крізь все життя. На переконання міського голови, в історії про співжиття вчителів із дітьми та батьками не варто концентруватися на обов’язках тих чи інших. І педагоги, і батьки, пам’ятаючи про величезну відповідальність, мають одним потужним тандемом працювати на Дитину, формуючи з тієї Людину й Особистість. Згадування про обов’язки зайві: понад усе – якість, чесність, відданість.  

Як, зазвичай, виказують любов та повагу близьким серцю людям?.. Коли в одній особі і педагог, і людина, старша за віком, і друг, і приятель, і соратник… Насамперед, щиро й від душі. А у випадку з «Територією…» – з неприхованими гумором й не по-дитячому мудро. Післясмак від учнівських зізнань та оповідей ну просто очевидний: у 12-й своїх вчителів люблять. І у день професійного свята зичать їм – усім без винятку – миру, любові, здоров’я, удачі.