Бердичів

міська рада

Чемпіонат Житомирщини з шахів стартував у Бердичеві

1-6

Такого роду спортивний форум, як стверджують фахівці, не проходив у Бердичеві років 30, і ось вперше за весь цей час місто приймало інтелектуалів від спорту зі всієї області. Протягом трьох днів у приміщенні Публічної бібліотеки громади проходитиме фінал чемпіонату області з шахів серед юнаків та дівчат до 12, 14 років. За перемогу у ньому змагатимуться 26 хлопців та 10 дівчат, відповідно, чемпіони визначатимуться окремо серед перших, і серед других.

Щодо географії учасників, вона, крім господарів першості, розповсюдилася на Житомир, Житомирський район, Новоград-Волинський і Новоград-Волинський район. Ну а стосовно кваліфікації юних шахістів, то за дошками зібралися суцільно розрядники і навіть одна кандидатка у майстри спорту: Марина Петренко свого часу брала участь у чемпіонатах світу та Європи, двічі ставала чемпіонкою України і тричі – області. І якщо на міжнародних аренах змагалася з дівчатами, то на Житомирщині є цілком «дорослою» чемпіонкою серед жінок. Взагалі ж серед учасників чимало як призерів обласних першостей, так і учасників чемпіонатів України.

Слабший зі слабшим, сильніший із сильнішим, кожний з кожним…  Перші два визначення складають так звану «швейцарську систему», і за нею у цьому чемпіонаті виступатимуть хлопці. Кожен із кожним – то принцип колової системи, і за нею гратимуть дівчата.

Організатором першості виступила обласна Федерація шахів, очолювана депутаткою Житомирської обласної ради Людмилою Кицак. До організації також долучилися міська влада й Бердичівський міський голова Сергій Орлюк, Фонд народного депутата України Богдана Кицака, міський центр «Спорт для всіх».  

Цей чемпіонат – велика подія для Бердичева, констатував, вітаючи учасників, міський голова Сергій Орлюк. Шахи – особливий вид спорту, зауважив: у ньому не перемагають м’язами, тут у пріоритеті мозок, інтелект. Той самий інтелект, що взагалі є у пріоритеті у ХХІ сторіччі. Саме він дозволяє думати на перспективу, і саме цією якістю відмінно володіють ті, хто сходитимуться у розумових двобоях у бердичівському форумі. Форумі, в якому будуть переможці і не буде переможених, а лише ті, котрі набули неоціненного досвіду.

Інтелект – ознака майбутньої еліти української нації, зазначила, у свою чергу, Людмила Кицак, і дуже приємно, що Житомирщина багата на інтелектуалів від спорту. Народна обраниця подякувала усім причетним до організації чемпіонату і нагадала юним учасникам слова одного з тренерів: іноді, бува, потрібно програти 100 турнірів, аби, зрештою, виграти найголовніший для себе – 101-й. Людмила Кицак побажала кожному учасникові досягти своєї, особистої, перемоги.

Останні новини