Бердичів

міська рада

Щодо виплати заробітної плати

Pls_info

Відділ з питань праці та соціально-трудових відносин інформує!

 

З метою додержання законодавства з праці відділом з питань праці та соціально-трудових відносин управління економічного розвитку Бердичівської міської ради постійно опрацьовується інформація Головного управління ДПС у Житомирській області щодо переліку страхувальників, які нараховують заробітну плату найманим працівникам на рівні або менше мінімального розміру.

Для аналізу причин виплати заробітної плати менше законодавчо встановленого розміру, неповної зайнятості працівників, відділом з питань праці в 2021 році   проведені вивчення  у 57 суб’єктів господарювання. За інформацією, наданою суб’єктами господарювання, заробітна  плата нараховується згідно вимог законодавства в частині дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці. На деяких підприємствах частина працівників, за згодою сторін, працює неповний робочий день або працівниками  не відпрацьовується норма тривалості робочого часу, у зв’язку з перебуванням працівників у щорічних відпустках та тимчасовою втратою працездатності внаслідок хвороби. Запровадження  карантинних обмежень, з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, призвело до введення  неповного робочого дня найманих працівників, перебування працівників у відпустках без збереження заробітної плати тощо.

Враховуючи викладене, просимо роботодавців неухильно дотримуватися вимог трудового законодавства в частині виплати заробітної плати не нижче законодавчо встановленого мінімального розміру.