Про хід виконання програми соціально-економічного розвитку Бердичівської міської територіальної громади за І півріччя 2021 року

IMG_20211021_170449

Про те, як соціально й економічно розвивалася бердичівська громада у І півріччі 2021 року, на засіданні виконавчого комітету доповіла начальниця відділу економіки та інвестицій управління економічного розвитку Бердичівської міської ради Людмила Бедрань.

У звітному періоді, зазначила, діяльність міської ради та її виконавчих органів була спрямована на реалізацію заходів Програми з метою створення умов для сталого місцевого розвитку Бердичівської міської територіальної громади та підвищення рівня життя її населення.

Так, за даними управління статистики промисловими підприємствами міста Бердичева протягом звітного періоду реалізовано продукції на 37% більше відповідного періоду минулого року, що складає 1902,7 млн. грн..

Обсяг експорту зовнішньої торгівлі товарами збільшився на 16 % і склав 11,5 млн.дол.США. Імпорт товарів зріс на 9,9 % та склав 11,8 млн. дол .США. (За І півріччя ввозилось із закордону товарів більше на 388,1 тис. дол. США ніж експортувалось. Коефіцієнт покриття експортом імпорту становить -1,03.)

У загальному обсязі як експорту так і імпорту товарів найбільшу питому вагу займають текстильні матеріали та вироби (експорт – 55%, імпорт – 41 %).

У товарній структурі зросли обсяги експорту шкіри на 361,4 тис. дол. США або удвічі, машин, обладнання та механізмів на 208,5 тис. дол. США або на 15% та текстильних матеріалів і виробів – на 794,4 тис. дол. США або на 14%.

Протягом січня-червня поточного року найбільше зріс імпорт полімерних матеріалів, пластмас та виробів з них – на 1165,6 тис. дол. США або на 66%, деревини і виробів з деревини  – на 267,9 тис. дол. США або 27% та текстильних матеріалів і виробів – на 527,0 тис. дол. США або на 12%.

Експорт товарів протягом січня – червня 2021 року здійснювався до 28 країн світу. Аналіз географічної структури експорту свідчить, що найбільше товарів експортується до країн Європи (85,4%), це – Румунія, Литва, Данія, Швеція, Велика Британія, Іспанія, Естонія, Польща тощо. Крім того, експорт товарів здійснювався до країн СНД (12,3% – Казахстан, Молдова тощо), Азії (1,9% – Ізраїль, Грузія тощо), Америки (0,3% – США, Еквадор) та Південної Африки (0,1%).

Імпорт товарів здійснювався із 35 країни світу. Аналіз географічної структури імпорту свідчить, що найбільше товарів імпортується також з країн Європи (80,6%), це – Італія, Румунія, Австрія, Німеччина, Польща, Чехія, Португалія тощо. Крім того, імпорт товарів здійснюється також із країн Азії (8,9% – Туреччина, Японія, Корея тощо), СНД (8,7% – Білорусь, Казахстан тощо), Америки (1,8% – США, Мексика, Канада).

Ознайомитися з повною інформацією хід виконання програми соціально-економічного розвитку Бердичівської міської територіальної громади за І півріччя 2021 року можна, пройшовши за посиланням: