Бердичів

міська рада

Безкоштовне харчування у школах: на засіданні робочої групи розглянули меню та пільгові категорії учнів

IMG_20211023_090656

Організацію харчування учнів 1–4 класів у навчальних закладах Бердичівської міської територіальної громади обговорили на засіданні робочої групи з розробки примірного чотиритижневого сезонного меню під головуванням першого заступника міського голови Артема Азізова.

Наразі місто повністю фінансує харчування школярів, які підпадають під затверджені відповідною постановою КМУ пільгові категорії: дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування, дітей із малозабезпечених родин, дітей з інвалідністю та особливими освітніми потребами, дітей із числа внутрішньо переміщених осіб та дітей, які постраждали внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів. За інформацією заступниці міського голови Олени Петрівської, на обліку у відділенні соціальної роботи КУ “Центр надання соціальних послуг” та у міській Службі у справах дітей нині перебувають ще 37 учнів початкової школи, котрі знаходяться у складних життєвих обставинах, але не мають статусу малозабезпечених. Окрім того,  у 1–4 класах загальноосвітніх закладів Бердичева навчається 421 дитина, чиї батьки є учасниками АТО та ООС.

До наступного засідання члени робочої групи вирішили детально вивчити питання забезпечення гарячими обідами з 1 січня 2022 року і цих категорій школярів – за рахунок міського бюджету або при частковому співфінансуванні з боку батьків. Підготувати пропозиції щодо внесення змін до міської програми з харчування доручили фахівцям із фінансового управління та управління освіти і науки.

Наступним питанням порядку денного стало обговорення меню. Нині, проінформувала депутатка Бердичівської міської ради Любов Івасюк, страви, що подаються у шкільних їдальнях, приготовані за рецептурою, викладеною у збірнику українського кухара Євгена Клопотенка. Разом із тим, зазначила, оскільки цей збірник є рекомендованим, але не обов’язковим, то меню за потреби можна відкоригувати.

Начальник відділу Бердичівського районного управління Держпродспоживслужби Сергій Колубовський запропонував проаналізувати відсоток відходів за певний проміжок часу і визначити, наскільки діти сприймають нові страви. Якщо у смітнику опинятиметься понад 15% їжі, це стане підставою для внесення змін у меню.

Нинішній вигляд гарячих обідів та сервірування столів продемонструвала присутнім заступниця начальника управління освіти і науки Світлана Басюк. З її слів, вчителі щоденно спілкуються з батьками щодо інгредієнтів страв, якості приготування, подачі та вартості. За рішенням робочої групи, у закладах освіти додатково проведуть тематичне анкетування, щоб краще зрозуміти смакові вподобання учнів.

Налагодити організацію процесу харчування у школах та дитячих садочках, зазначив Артем Азізов, можна було би за рахунок створення спеціалізованої комунальної установи, яка б займалася приготуванням обідів для всіх навчальних закладів міста, або модернізації та укрупнення харчоблоків для обслуговування кількох освітніх установ одночасно. Цю пропозицію члени робочої групи вирішили направити на розгляд і опрацювання юристам.

Також на засіданні піднімали питання дієтичного та мультипрофільного (у форматі “шведського столу”) харчування.